Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Diplom za celoživotní přínos české pediatrii pro MUDr. Petra Pešáka

13.10.2016

Česká pediatrická společnost ČLS JEP udělila letos v září Petru Pešákovi, bývalému primáři dětského oddělení KNTB, Diplom za celoživotní přínos české pediatrii.

„Petr Pešák pracuje v dětském oddělení naší nemocnice od roku 1974, z toho 22 let byl v čele oddělení jako primář. Bez nadsázky lze říci, že počet nemocných dětí, o které se staral, dosahuje nejen stovek, ale až tisíců. Emeritní primář Pešák se o malé pacienty v KNTB stará i nadále. K získanému ocenění mu blahopřejeme,“ řekl ředitel KNTB Pavel Calábek.

„Primář Pešák se v našem oddělení specializoval na kardiologii a sonografii srdce jak u kardiologicky nemocných dětí, tak na kardiologii prenatální – právě v ní se stal na Zlínsku průkopníkem. Byl vždycky příkladným, pracovitým a spravedlivým šéfem. Jeho zásluhou vznikly v nemocnici také odborné pediatrické ambulance. Stále si ceníme jeho zkušeností, odbornosti a v neposlední řadě lidského přístupu k dětským pacientům,“ sdělila primářka dětského oddělení Lucie Svitálková.

13. 10. 2016
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB

 Životopis
 Ocenění

MUDr. Petr Pešák
 
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn