Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Dětské oddělení nemocnice dostalo přes 20 tisíc korun vybraných na oslavě narozenin

29.7.2011

Symbolický šek na částku složenou ze samých dvojek – 22.222 korun – obdrželo dnes dětské oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Peníze dalo dohromady několik kamarádů na oslavě narozenin jednoho z nich.
„Dražili jsme fotografii, kterou jsem dostal. Pak jsme přidali další věci a nakonec jsme dali dohromady 20 tisíc korun. A kamarádi – sportovní nadšenci z klubu Vesani.cz - potom svým darem zaokrouhlili částku na číslo ze samých dvojek,“ sdělil iniciátor akce a ředitel společnosti ELKO EP z Holešova Martin Gahura.
Na konečné cifře se kromě něho podílel Roman Drozdek, firmy EKON ST a ELKO EP a zmíněný SK Vesani.cz. „Penězi jsme chtěli podpořit některé oddělení zlínské nemocnice a o radu jsme požádali jejího ředitele,“ doplnil Gahura.
„Vybral jsem dětské oddělení a finance půjdou na jeho konto darů. Podle potřeby se z něj pořizují třeba potřebné přístroje. Za dary pro nemocnici jsme vždycky vděční a děkujeme,“ řekl ředitel KNTB Bohuslav Škubal.
Dárcům poděkovala i zástupkyně primářky dětského oddělení Lenka Ťoukálková. „Jsme rádi, že jste si vzpomněli na naše pacienty a možná i vaše děti. Naše oddělení je po stránce provozní už nevyhovující a ke zlepšení jsou potřebné finance. Doufám, že se nám oddělení brzy podaří dobudovat a dostat ho po této stránce na úroveň 21. století. Co se týká medicínské péče, tak požadavky tohoto století splňuje,“ řekla.
Martin Gahura prozradil, že finanční příspěvek, který by pomohl zlínské krajské nemocnici, plánuje získat i další rok. „Jsme rádi, že jsme mohli pomoci a určitě se nevidíme naposled,“ dodal.


Martin Gahura se chystá předat dárkový šek. Zleva: MUDr. L. Ťoukálková, M. Gahura, vrchní sestra dětského odd. A.Pilušová, R. Drozdek a MUDr. B. Škubal, CSc.


Symbolický šek převzala zástupkyně primářky dětského oddělení MUDr. Lenka Ťoukálková (vpravo) s vrchní sestrou oddělení Alenou Pilušovou.


Dárci M. Gahura a R. Drozdek s ředitelem KNTB MUDr. B. Škubalem, CSc.

29.7.2011
Karla Havlíková  
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn