Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Dětské oddělení KNTB dostalo od Hamé 400 kojeneckých výživ

1.11.2016

Čtyři stovky kojeneckých masozeleninových výživ darovala firma Hamé dětskému oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Dnes je od zástupce firmy Petra Kopáčka převzaly Lucie Svitálková a Alena Pilušová, primářka a vrchní sestra dětského oddělení KNTB.

„Masozeleninové výživy použijeme na příkrmy dětí ve věku od šesti měsíců do zhruba jednoho roku. V tomto období již děti nevystačí pouze s mléčnou výživou a potřebují zařadit do jídelníčku postupně zeleninu, maso, přílohy. Firmě Hamé děkujeme za dar, který bude vítaným zpestřením stravy malých pacientů,“ řekla vrchní sestra dětského oddělení Alena Pilušová.

„Jsme sice dnes již velká firma s mezinárodním dosahem, máme však stále moravské kořeny. Ve Zlínském kraji sídlí hned tři naše závody, centrální distribuční sklad a ředitelství celého Hamé. Zajímá nás, co se zde děje a naše společensky odpovědné aktivity se snažíme uskutečňovat primárně v blízkosti tohoto jádra naší výroby. Ať již jde o dlouhodobou spolupráci s Krajskou nemocnicí T. Bati, podporu místních akcí nebo dary dětským domovům, azylovým domům a dalším veřejně prospěšným zařízením,“ sdělil generální ředitel Hamé Martin Štrupl. Připomněl i monitory dechu pro novorozence, které Hamé nemocnici prostřednictvím brněnské nadace Křižovatka již několikrát darovalo.

1.11.2016
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(foto: hav)


Primářka Svitálková s vrchní sestrou Pilušovou přebírají kojenecké výživy od firmy Hamé.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn