Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Děti z holešovské školy namalovaly obrazy pro nemocné ležící v krajské nemocnici

8.10.2012

Deset barevných obrazů ozdobí nemocniční pokoje pracoviště dlouhodobé intenzivní péče (DIP) ve 12. pavilonu zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. Namalovaly je děti z prvního stupně 3. Základní školy v Holešově pod vedením učitelek výtvarné výchovy. Téma měly volné, takže na obrazech formátu A2 jsou například postavy, budovy, zvířata nebo květiny.

    
„Na pracoviště DIP jsou přijímáni pacienti z lůžek ARO a JIP, kteří vyžadují intenzivní péči a jsou zde hospitalizováni delší dobu. Napadlo mě, že bychom jim mohli nemocniční prostředí trochu zpříjemnit a volba padla na obrázky malované dětmi. Oslovila jsem proto učitelky z holešovské školy, kterým se nápad líbil a výsledkem je 10 nádherných obrazů,“ řekla Terezie Koníčková, vrchní sestra ARO, pod které DIP spadá.

    
„Děti malovaly opravdu s chutí. To, že jejich obrazy jsou pro nemocné, je hodně motivovalo. Těšilo je, že i ony mohou někomu takto pomoci,“ sdělila učitelka Lenka Antonovová.

    
Při malování použily děti různé techniky: akvarel, gumotisky, tempery, kresbu tužkou, koláže. “Obrazů byly desítky a bylo těžké vybrat 10 nejlepších pro nemocnici,“ přiznala další z učitelek Iveta Dvořáková.

    
Pracoviště DIP bylo v KNTB otevřeno letos v březnu. Je v něm 10 lůžek v devíti boxech, z nich je osm jednolůžkových a jeden dvoulůžkový. Pracoviště je součástí anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO). Lůžka DIP jsou velmi potřebná pro pacienty, jejichž zdravotní stav je po kritickém onemocnění již stabilizovaný, ale neobnovila se u nich ještě jedna nebo více ze životních funkcí. Právě takoví pacienti jsou umisťováni přímo z ARO nebo jednotky intenzivní péče na pracoviště DIP.

 

8. 10. 2012

Karla Havlíková

Tisková mluvčí KNTB

(Foto: hav)


    

 

 

 

Zleva: Učitelky Mgr. I. Dvořáková a Bc. L. Antonovová předaly staniční sestře DIP Jitce Doležalové a vrchní sestře ARO Mgr. T. Koníčkové 10 barevných obrazů, které namalovaly děti pro nemocné.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn