Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Děti z holešovské školy namalovaly obrazy pro ARO zlínské nemocnice

12.12.2014

Tři barevné obrazy ozdobily v těchto dnech místnost pro návštěvy pacientů anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. Namalovaly je děti z prvního stupně 3. Základní školy v Holešově pod vedením učitelek výtvarné výchovy Ivety Dvořákové a Lenky Antonové. Motiv si mohly děti vybrat podle svého, takže na obrazech je třeba anděl nebo kytice tulipánů.

„Obrazy nám děti předaly na benefičním předvánočním koncertu, který byl v Holešově. Jejich krásná výtvarná díla zpříjemní prostředí, ve kterém se ocitají návštěvy pacientů. Ti jsou u nás hospitalizováni v těžkých stavech, proto věříme, že obrazy budou na příbuzné pacientů působit pozitivně,“ řekla vrchní sestra ARO Terezie Koníčková.

Připomněla, že děti z holešovské školy už pro ARO namalovaly obrazy dříve. „Loni jsme od nich dostali 10 nádherných obrazů a vyzdobili jimi pracoviště dlouhodobé intenzivní péče,“ doplnila Koníčková.
 

12. 12. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

Obrazy dětí zdobí prostory ARO.
 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn