Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Děti předčasně narozené ve zlínské nemocnici dostaly háčkované chobotničky

17.12.2019

Celkem 16 háčkovaných chobotniček bude pomáhat předčasně narozeným dětem na Novorozeneckém oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o dar od členek Dámského klubu z Kostelan nad Moravou. „Chtěly jsme udělat radost maminkám a jejich miminkům po předčasném porodu. Věříme, že jim chobotničky pomůžou a že si je oblíbí,“ sdělila za Dámský klub Martina Dudová.

Projekt Chobotničky pro kulíšky vznikl v Dánsku. Podle výzkumu, který v této zemi proběhl, háčkované chobotničky se svými chapadélky připomínají nedonošeným dětem pupeční šňůru jejich maminky a pokud je mají v ruce, netahají za zavedenou sondu či hadičky. „Cítí se bezpečněji, jsou klidnější a tím pádem také stabilnější a lépe prospívají,“ uvádí se v závěrech jmenovaného výzkumu. 

„Moc si tohoto dárku vážíme. Víme, že členky Dámského klubu háčkují chobotničky na vlastní náklady a ve svém volném čase, a zájem o ně je v nemocnicích po celé České republice. Je tedy hezké, že šestnáct chobotniček je nyní k dispozici právě dětem narozeným ve Zlíně,“ poděkovala za zdravotnické zařízení Michaela Schneider, vedoucí Dobrovolnického centra ve zlínské krajské nemocnici, která s Dámským klubem z Kostelan nad Moravou spolupracuje.

Více k projektu Chobotničky pro kulíšky lze nalézt na webovém odkazu www.nedoklubko.cz/chobotnicky/.
 

 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn