Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Děti budou hlídat další nové monitory dechu

30.5.2018

Nadace Křižovatka opět nadělovala v nemocnicích. V rámci projektu „Maminko, dýchám“ získalo 37 nových monitorů dechu za 74 tisíc korun také Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Monitory dechu hlídají nejen zástavu dechu, ale jakékoliv nepravidelnosti v dýchání dítěte. V případě potíží okamžitě spustí alarm, díky němuž může být dítěti včas poskytnuta první pomoc. „Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé ČR,“ popsala Mgr. Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace.

Novorozenecké oddělení KNTB má nyní celkem 57 monitorů dechu, jejich počet se nezmění, nové totiž nahradí zastaralé přístroje.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v ČR aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců. Za více než 20 let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic téměř 7 000 monitory dechu v celkové hodnotě 30 milionů Kč.
 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn