Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Den melanomu v Krajské nemocnici T. Bati

18.4.2018

Také kožní oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně se připojí k Evropskému dni melanomu. 23. dubna 2018 budou moci zájemci o vyšetření mateřských znamének přijít od 10 do 14 hodin bez objednání a zdarma.

Každoroční akce Evropský den melanomu se celorepublikově koná již po osmnácté. Vznikla především proto, aby upozornila veřejnost na rizika této choroby. Maligní melanom stále zůstává jedním z nejzhoubnějších nádorů a nejagresivnějším typem rakoviny kůže. Kožní lékaři v České republice zjistí v průměru ročně až 2600 nových případů melanomu. Muži mají melanom nejčastěji na zádech či trupu, ženy v obličeji a na dolních končetinách. Cílem dermatologů a této akce je odhalit problém včas – poté totiž mají pacienti šanci se úplně vyléčit a včasný záchyt některých nádorových ložisek kůže se může obejít i bez skalpelu. Zároveň chtějí lékaři pacienty poučit, jak pečovat o svá mateřská znaménka i kůži zejména v letních měsících.


 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn