Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Den bez tabáku v areálu zlínské nemocnice

29.5.2018

Ve čtvrtek 31. května se bude v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně konat Den bez tabáku. Naproti Bistra 51 u hlavní vrátnice budou zájemcům v čase 10 – 17 hodin odborníci z plicního oddělení radit, jak přestat kouřit.

Akce se koná u příležitosti Světového dne bez tabáku. Jejím cílem je upozornit na rizika spojená s kouřením a motivovat kuřáky, aby zvážili možnost odvykání. Na místě budou zdravotníci nabízet možnost změřit si množství oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu pomocí přístroje Smokerlyzer, zájemci dostanou různé informační materiály i odborné rady, jak přestat kouřit. „Zájem kuřáků o odvykání stoupá, za poslední rok to bylo zhruba o třicet procent více než obvykle,“ uvedla vrchní sestra Plicního oddělení Krajské nemocnice T. Bati Kateřina Paličková. Plicní oddělení KNTB provozuje jako jediné v kraji také Centrum pro závislé na tabáku. „Většina kuřáků se nejprve pokouší přestat sama bez jakékoliv pomoci, ale šanci takhle uspět mají pouhá tři procenta z nich. Proto je lepší přijít k nám do centra, kde zájemcům poskytneme odbornou pomoc,“ dodala Kateřina Paličková.

V České republice je cca 2 250 000 kuřáků a zhruba jeden milion kuřáků ročně zkouší přestat s kouřením. V souvislosti s tímto návykem u nás ročně umírá 18 tisíc lidí především na nádorová onemocnění a kardiovaskulární nebo respirační choroby.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn