Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Další dobrovolnice jsou připraveny číst nemocným dětem v KNTB

19.12.2016

Pětadvacet studentek zlínské univerzity absolvovalo v minulých dnech v pořadí 2. seminář pro dobrovolníky pravidelného čtení pacientům v dětském oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Učili se například rétoriku – umění předčítat. Nemocným dětem v KNTB čtou studenti už od roku 2012, a to dvakrát v týdnu v odpoledních hodinách.

„Čtení zpestří dětem pobyt v nemocnici a na chvíli zapomenou i na svoje bolístky. Prostřednictvím čtení z knížek různých žánrů si odnesou jiné zážitky, než třeba ze sezení u počítačů a hraní počítačových her,“ řekla primářka dětského oddělení KNTB Lucie Svitálková.

Projekt čtení nemocným dětem rozpracovala pro KNTB zástupkyně ředitele Domu dětí a mládeže Astra Zlín Draha Večerková.

„Pro čtení jsem od začátku získávala studenty zlínské univerzity, kteří v listopadu 2012 absolvovali první seminář. Za čtyři roky fungování projektu se však dobrovolníci po ukončení studia rozutekli, takže jsem musela získat nové. Jsem moc ráda, že se jich do čtení zapojilo tolik,“ řekla Večerková.

S realizací projektu jí po celou dobu pomáhá Společenstvo Patronů a Sponzorů Zlínský 5lístek, kteří pro dětské oddělení zakoupili celý Zlatý fond knih pro děti a mládež, přibližně v počtu 97 titulů.


19. 12. 2016
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: dv)

Účastníci 2. semináře, kteří se budou střídat ve čtení dětem v KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn