Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Country festival „přinesl“ zlínské onkologii přes sto tisíc korun

13.8.2018

V sobotu 11. srpna se uskutečnil v Zádveřicích u Zlína první ročník country festivalu Bundy zelený. Kromě milovníků trampské a country hudby se tady také sešli lidé, kteří chtěli pomoci Komplexnímu onkologickému centru Krajské nemocnice T. Bati.

Výtěžek ze vstupného spolu s financemi partnerů festivalu jako jsou MP Krásno, Pekárna Betina, Graspo, TERNO Zlín, Imatech, Vinařství Halm, Svět oken a další nakonec přinesl zlínské onkologii neuvěřitelnou částku 101 275,- Kč. „Festival tohoto typu na Zlínsku chybí a v dnešní hektické době je důležité najít si čas na odpočinek, zavzpomínat na začátky trampinku a pobyt v přírodě," řekl Mirek Duroň ze společnosti Imatech group, která akci uspořádala, a dodal: „Dalším rozměrem festivalu je spolupráce s charitativním projektem Pomáháme onkologii, jsme rádi, že i my můžeme přispět."

Projekt Pomáháme onkologii vznikl před třemi lety s cílem zajišťovat finanční prostředky na zvýšení komfortu při léčbě pacientů zlínské onkologie v Krajské nemocnici T. Bati. Během této doby se zakladateli projektu, společnosti Jiří Křístek OFSITO, podařilo přispět částkou přes jeden milion korun. „Letošní první ročník country festivalu Bundy zelený byl úspěšný, díky ohlasům návštěvníků padlo už teď rozhodnutí uspořádat ročník druhý, který stejně jako letos bude pomáhat onkologickým pacientům," uvedl Marek Šikula, zástupce projektu Pomáháme onkologii.

Výtěžek country festivalu Bundy zelený přispěje na nákup systému pro kontrolu dýchání při ozařování v oblasti hrudníku. „Systém umožňuje kontrolu pohybu anatomických struktur během ozařování a je tedy možné více šetřit rizikové orgány v blízkosti ozařovaného objemu. Například při ozařování levého prsu můžeme ozařovat v nádechu, tím se oddálí hrudní stěna od srdce a významně se sníží dávka na srdce. Tento systém bude využíván také pro tzv. stereotaktické ozařování, kde jsou nároky na přesnost umístění cílového objemu velmi vysoké,“ dodala Mgr. Beáta Kašpárková, radiologická fyzička Komplexního onkologického centra KNTB.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn