Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Členění oddělení urologie

Členění oddělení urologie

Lůžková část

Oddělení bylo nově vybudováno a vybaveno v r. 2000. Lůžková kapacita je 34 míst ve třílůžkových pokojích, každý se samostatným sociálním zařízením. Součástí každého lůžka je signalizační zařízení ve spojení se sesternou umožňující i přepojení telefonních hovorů přímo k pacientovi, s možností poslechu rádia. V každém pokoji je TV (za poplatek) a WIFI připojení. Další lůžka jsou k dispozici na jednotce intenzivní péče pro chirurgické obory – Oddělení intenzivní péče operačních oborů, kde jsou hospitalizováni pacienti po operaci, s těžkými zánětlivými onemocněními a úrazy. V rámci oddělení je vybudován jednolůžkový nadstandardní pokoj se sociálním zařízením, vybaven polohovacím lůžkem s možností ovládání pacientem nebo personálem, klimatizací, oboustranným stolkem (pro leváky i praváky), lednicí, LCD televizí s DVD přehrávačem, radiopřijímačem – vše s dálkovými ovladači, konferenčním stolkem, křeslem a uzamykatelnou šatní skříní. Pokoj má přípojku na pevnou telefonní linku a počítač, okna jsou opatřena vertikálními žaluziemi.

O pacienty se stará devět lékařů, 10 všeobecných sester a pět sanitářek.
Lékařská urologická služba je pokryta 24 hodin denně.

Telefonní kontakt k přepojení hovoru k lůžku každého pacienta: 577 552 739 (10.00 – 18.00 hodin).


Ambulantní část

Urologické ambulance jsou umístěny v budově č. 24 sousedící s budovou bloku chirurgických oborů. Mají samostatný vchod a čekárnu vybavenou televizí a kamerovým systémem. Veškeré prostory jsou klimatizovány, kompletně rekonstruovány v r. 2005. V prostorách se nachází i zákrokový sálek pro menší endoskopické ambulantní výkony nevyžadující narkózu. Paralelně jsou v provozu dvě všeobecné urologické ambulance (akutní stavy, kontroly pacientů po operacích, dispenzarizace).
V ambulantní složce pracuje pět všeobecných sester.

Andrologická ambulance
pro stavy spojené s poruchami erekce a neplodnosti. V této oblasti velmi úzce spolupracujeme s Centrem reprodukční medicíny ve Zlíně.

Urodynamická ambulance
je umístěná v budově gynekologie (slouží samozřejmě i pro mužskou populaci). Tato ambulance zajišťuje vyšetření a léčbu poruch vyprazdňování moče z dolních močových cest.

Jednotka pro LERV (mimotělní drcení močových kamenů) v budově nad urologickými ambulancemi.  

Operační sály

Operujeme v budově bloku chirurgických oborů (bud. č. 23).
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn