Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Členění oddělení - ORL

Členění oddělení - ORL

Lůžková část

se nachází v 5.etáži budovy 48 v areálu KNTB. Zde jsou hospitalizováni dospělí pacienti, přijatí k chirurgickým zákrokům i konzervativní léčbě onemocnění uší, krku a nosu. Dětští pacienti s ORL onemocněními jsou hospitalizováni na pediatrickém oddělení KNTB.
V prostorách lůžkového oddělení je umístěna i ambulance pro korekci sluchových vad (přidělování sluchadel) a audiologický komplement, kde se provádí vyšetřování sluchu.
 
Tel.: 577 552 727


Ambulantní část

 

Je situována v přízemí budovy č. 48,  jsou zde prováděny veškeré běžné diagnostické a léčebné výkony v oboru. 
V běžné pracovní době ambulantní část oddělení provádí konziliární vyšetření pacientů, odeslaným spádovými ambulantními ORL specialisty a poskytuje též konziliární služby ostatním oddělením KNTB, v mimopracovní době (15,30-07.00 hod) poskytuje akutní ORL péči pro celý Zlínský kraj.
Prostorově je ambulantní část členěna na dvě samostatná vyšetřovací místa, organizačně se dělí na všeobecnou  a dětskou ORL ambulanci, provozovány jsou specializované dispenzární poradny, jejich přehled je uveden níže.


Tel.: 577 552 722, 577 552 730


Odborné a specializované ambulance v rámci Oddělení ORL CHHK Krajské nemocnice T.Bati ve ZlíněAmbulance pro korekci sluchových vad se zabývá problematikou přidělování a nastavování sluchadel. Jako všechny elektronické přístroje i sluchadla v posledních letech zaznamenala bouřlivý nástup moderních technologií, umožňující jednak jejich významnou miniaturizaci, ale také moderní programovací postupy při zpracovávání a úpravě přijímaného zvukového signálu. Většina moderních sluchadel již je tzv. plně digitální, což zaručuje čistý poslech bez vedlejšího zkreslení zvuku, a zároveň umožňuje velmi přesné nastavení programů sluchadla v závislosti na sluchové vadě konkrétního pacienta. Laicky řečeno je možné zesilovat a upravovat okolní zvuky přesně podle sluchových ztrát pacienta na jednotlivých frekvencích.
Přidělujeme moderní sluchadla světově uznávaných výrobců -  Widex (Dánsko), Bernafon a Phonak (Švýcarsko).


 


Jedna z ambulancí ORL oddělení vybavená ušním mikroskopem Zeiss Opmi Pico.
 
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn