Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Členění oddělení

Členění oddělení

Stanice I:
Stanice chirurgicko-urologická se 3 klasickými operačními sály s kompletním zázemí. Zde se podílíme na instrumentování cévní, koloproktologické, gastroenterologické, hrudní, dětské, onkologické operativě, chirurgie prsu a prsní žlázy, náhlých příhod břišních, spolupracujeme s traumatologií na ošetření břišních a hrudní ch úrazů, urologické operativě zhoubných nádorů prostaty, ledvin, močovodů, varlat, mužského genitálu, rekonstrukční operativě, léčbě inkontinence mužské i ženské, minimálně invazivní laparoskopické operativě. 
 
Stanice II:
Stanice endourologická + laparoskopická + digestivní endoskopie se dvěma endoskopickými sály a příslušenstvím. Součástí stanice je i hygienická propust pro ambulantní pacienty, dále vyčleněný prostor pro dospání s pěti lůžky. Zde se naše týmy podílí na operativě endoskopické urologické operativě, laparoskopické urologické operativě. Tyto sály využívá i oddělení digestivních onemocnění pro gastroskopie, kolonoskopie, ERCP u dospělých a dětí.
 
Stanice III:
Stanice traumatologicko-ortopedická + neurochirurgie se třemi klasickými operačními sály s kompletním zázemím. Traumatologická operativa je dána širokým spektrem výkonů osteosyntez dlouhých kostí, zevní a vnitřní fixace, řešení poranění ruky, náhrady ramenního, loketního a kolenního kloubu, sportovní úrazy, miniinvazivní artroskopie velkých kloubů, operativa polytraumat.
Ortopedická operativa je zaměřena výkony umělé náhrady kyčelního, kolenního kloubu, s použitím počítačové navigace, náhrady hlezenních, ramenních kloubů a artroskopické výkony, dětská operativa.

Tyto tři stanice jsou umístěny v budově chirurgických oborů (budova č. 23)

Stanice IV:
Stanice gynekologie, ORL, ambulantní ortopedie, ambulantní neurochirurgie a stomato-chirurgie (ÚČOCH). V budově gynekologicko-porodnického komplexu (budova č. 31) se nachází dislokovaná stanice se třemi klasickými operačními sály s kompletním. Součástí stanice je i hygienická propust pro ambulantní pacienty, dále vyčleněný prostor pro dospání se čtyřmi lůžky.
Gynekologické výkony se specializují na urogynekologii, onkogynekologii, operace těžkých endometrióz, miniinvazivní laparoskopie, operaci císařských řezů.
ORL se účastníme u operací krku, hrtanu, slinných žláz, extirpací krčních uzlin, mikrochirurgii hlasivek, endokrinologických  výkonech, operacích ucha, nosu a vedlejších dutin, operaci pro spánkový apnoický syndrom, odstranění krčních a nosních mandlí.
Stomatochirurgické výkony jsou specializovány na úrazy obličeje a obličejových kostí, zhoubných a nezhoubných nádorů obličeje, dutiny ústní a orofaringu, slinných žláz, kraniofaciální chirurgii, estetickou a rekonstrukční chirurgii, ektrakci zubů komplikovanou, sanačnímy výkony, implantáty.
 
Na COS pracuje: 
Vedoucí nelékařský pracovník - vrchní sestra
Zástupce nelékařského vedoucího pracovníka
Perioperačních sester - 40 
PZP (pomocný zdrav. personál ) - 24
THP (technicko-hospodářský pracovník) - 2
 
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn