Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Kožní oddělení

Kožní oddělení

Ambulance

Kožní ambulance zajišťují komplexní diagnostickou a léčebnou péči pro dospělé i dětské pacienty s kožními onemocněními z celého Zlínského kraje. 

Jsou situované v budově 2. pavilonu, která je po rekonstrukci v r. 2008 propojena s lůžkovou částí 3. pavilonu spojovacím krčkem. Čekárna, ambulance i lymfodrenáže jsou vybaveny klimatizací.
Poskytujeme jednak běžné ambulantní, konziliární a superkonziliární vyšetření, ale také specializované vyšetření zaměřené na testování alergických ekzémů, léčbu lupénky či kopřivky, léčbu atopického ekzému dětí i dospělých, léčbu akné, kožních polékových reakcí, autoimunitních onemocnění včetně puchýřnatých chorob, vitiliga a alopecie, hojení ran, léčbu lymfedému či diagnostiku a terapii kožních nádorů.
Na zákrokovém sálku provádíme drobné dermatochirurgické výkony. Nemocným s bércovými vředy je ambulantně poskytována komplexní péče, to znamená převazy a testování, s návaznou léčbou pneuvenem. U pacientů s lymfedémem provádíme manuální lymfodrenáže.
Kožní oddělení je součástí Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati, a.s. Zlín s provozem onkodermatologické ambulance pro diagnostiku a léčbu kožních nádorů pro pacienty z celého Zlínského kraje. Máme samostatnou ambulanci pro vyšetřování mateřských znamének a jiných pigmentových projevů kůže, na kterou může navazovat vyšetření digitálním dermatoskopem. Všechny ambulance jsou standardně vybaveny ručním dermatoskopem.
Pro potřeby pacientů z celého Zlínského kraje je k dispozici od r. 2009 centrum biologické léčby těžké psoriázy, od r. 2015 centrum biologické léčby těžké urtikárie, od r. 2016 centrum pro fotodynamickou léčbu a od roku 2019 centrum pro biologickou léčbu těžkého atopického ekzému.
Specializovaná vyšetření a konzultace provádějí erudovaní lékaři podle aktuálního rozpisu ambulancí.
Od roku 2017 nabízí kožní ambulance široké spektrum laserových zákroků.

K dispozici jsou obvykle čtyři ambulance s denním provozem, kromě víkendu, od 7.30 do 15.00.

Pacienti se k vyšetření musejí objednat na tel. 577552217.

Akutní případy ošetřujeme denně od 7.30 do 8.00, v jiném čase po telefonické domluvě s lékařem.

Ke konzultaci do onkodermatologické komise je vyžadováno doporučení odesílajícího kožního lékaře.
 


  


Lůžková část

Zajišťujeme lůžkovou péči o nemocné s kožními onemocněními ze spádových okresů Zlín, Uherské Hradiště, Kroměříž a Vsetín. Pacienti jsou k léčbě za hospitalizace objednáváni telefonicky svými ambulantními kožními lékaři.
Lůžková část oddělení se nachází v budově 3. pavilonu a je vybavena devíti dvoulůžkovými a jedním třílůžkovým pokojem. Všechny pokoje mají vlastní sprchu a toaletu. V případě potřeby můžeme na požádání nabídnout nadstandardní jednolůžkový pokoj vybavený navíc ledničkou a televizí.
Na oddělení je samostatný převazový sálek pro bércové vředy a ošetřovna pro aplikaci zevních léčiv, dvě místnosti pro léčebné koupele, vyšetřovna a sálek pro kožní excize.
Tel: 577552317

  

Denní stacionář

V provozu je denně, kromě víkendů a svátků, od 7.00 do 20.00 v budově 2. pavilonu. Poskytujeme v něm péči nejčastěji nemocným s lupénkou a ekzémy v režimu série léčebných koupelí, ošetření zevním léčivem a následné světloléčby ve speciálních léčebných UV kabinách. Pacientům je v tomto specializovaném ambulantním režimu se čtyřmi lůžky a balneofototerapeutickou částí poskytnut léčebný postup, který nahrazuje dříve nezbytnou hospitalizaci.
K samostatné světloléčbě či komplexní léčbě v denním stacionáři se pacienti nemusejí předem objednávat a při kontrole jsou lékařem kožní ambulance ošetřeni přednostně.
Telefonický kontakt: 577 552 212

  
 

Centrum pro biologickou léčbu těžké psoriázy

Specializované centrum pro léčbu těžké psoriázy je k dispozici pro pacienty z celého Zlínského kraje od roku 2009. Je určeno pro nemocné s postižením lupénkou na více než 10 % povrchu těla, kteří již nereagují na klasickou zevní léčbu ani vnitřní systémovou léčbu či světloléčbou. Na doporučení ošetřujícího kožního lékaře jsou tito pacienti zařazeni do léčebného režimu ambulantně probíhající biologické léčby.
Biologické léky jsou pacientům podávány dlouhodobě a působí na molekulární úrovni v klíčových bodech zánětlivého procesu onemocnění.


Kde nás najdete

Centrum je v ambulanci ve 2. pavilonu areálu KNTB.

Kontakt
MUDr. Hana Tomková, Ph.D., MBA
Tel. 577 552 217, e-mail: hana.tomkova@bnzlin.cz


Centrum pro biologickou léčbu těžkého atopického ekzému

V roce 2019 vzniklo na kožním oddělení centrum pro biologickou léčbu dospělých pacientů s těžkou formou atopické dermatitidy. Tato forma léčby je indikována po selhání (nedostatečné účinnosti) alespoň jednoho ze způsobů konvenční systémové imunosupresivní terapie (s výjimkou kortikosteroidů) nebo u pacientů, kteří systémovou terapií nemohou být léčeni. Na doporučení ošetřujícího kožního lékaře jsou tito pacienti zařazeni do léčebného režimu biologické léčby.

Kde nás najdete
Centrum je v ambulanci ve 2. pavilonu v areálu KNTB.

Kontakt
MUDr. Hana Tomková, Ph.D., MBA
Tel. č. 577552217, e-mail: hana.tomkova@bnzlin.czCentrum pro biologickou léčbu těžké urtikárie

V r. 2015 vzniklo na kožním oddělení vedle centra pro biologickou léčbu těžké psoriázy také centrum pro biologickou léčbu těžké chronické kopřivky.
Na doporučení ošetřujícího kožního lékaře či alergologa jsou pacienti z celého Zlínského kraje posuzováni specializovaným lékařem centra a při splnění kritérií tíže onemocnění jsou k biologické léčbě těžké chronické spontánní urtikárie indikováni.


Kde nás najdete
Centrum je v ambulanci ve 2. pavilonu areálu KNTB.

Kontakt
MUDr. Hana Tomková, Ph.D., MBA
Tel. 577 552 217, e-mail: hana.tomkova@bnzlin.cz


Centrum pro fotodynamickou léčbu

Od podzimu 2016 je k dispozici na kožním oddělení centrum pro fotodynamickou terapii (PDT). Léčba spočívá v aplikací fotosenzibilizátoru na postiženou kůži a po určité době inkubace následuje ozáření červeným světlem specifické vlnové délky. Při této fotodynamické reakci pak uvolněné kyslíkové radikály cíleně ničí postižené buňky a okolní zdravá kůže zůstává neovlivněna. Úhrada pojišťovnami má přesně vymezená kritéria.

Kde nás najdete

Centrum je v ambulanci ve 2. pavilonu areálu KNTB.

Kontakt
MUDr. Hana Tomková, Ph.D., MBA
Tel. 577 552 217, e-mail: hana.tomkova@bnzlin.cz


LASER

Od února 2017 nabízí kožní ambulance Krajské nemocnice T. Bati, a.s. Zlín široké spektrum ošetření kůže laserem. Naše pracoviště je vybaveno nejmodernějšími lasery špičkové kvality. Léčebného využití laserů stále přibývá. K nejčastějším zákrokům patří odstranění pigmentových projevů kůže, odstranění žilek i jiných cévních lézí a korekce všech typů jizev.

Příkladem léčebného ošetření laserem je např. podpůrná léčba onychomykózy (nehtové plísně), kterou léčíme jednak nejúčinnějším pulzním neodymiovým laserem (Nd:YAG o vlnové délce 1064 nm), jednak CO2 laserem v kombinaci s antimykotickou léčbou. Dalším příkladem je ošetření frakčním laserem k podpoře hojení ran či k transepidermální aplikaci léčiv u některých kožních onemocnění.

Při ošetření jizev a poškozené kůže po ozařování nádorů a také při korekci projevů stárnutí kůže využíváme nejnovější hybridní laser, který kombinuje frakční ošetření ablační (CO2 laser) a neablační (o vlnové délce 1540 nm) a vede k remodelaci tkáně a tvorbě nového kolagenu. Touto unikátní technologií je možné také léčit některá kožní onemocnění, u kterých jiné léčebné metody selhávají. Mnohé zákroky lze provádět celoročně.

Zájemci o ošetření jsou k zákroku objednáni po konzultaci s lékařem v kožní ambulanci.

LASER - nabídka zákroků
 
Odstranění benigních pigmentových lézí:
 • Solární/senilní lentigo
 • Pihy a jiné pigmentové skvrny
 • Seboroické keratózy
 • Melasma
 • Pozánětlivé hyperpigmentace
Odstranění benigních cévních lézí:
 • Rozšířené žilky obličeje
 • Pavoučkové névy
 • Rosacea, poikiloderma Civatte
 • Angiomy, hemangiomy
 • Metličkové varixy, žilky červené i tmavé barvy na dolních končetinách
Odstranění benigních kožních útvarů:
 • Fibromy
 • Angiofibromy
 • Epidermální névy
 • Vybrané intradermální névy
 • Hyperplázie mazových žláz
Léčba onychomykózy (nehtové plísně)
Korekce jizev:
 • Jizvy chirurgické
 • Jizvy atrofické, hypertrofické a keloidní
 • Jizvy po akné
 • Jizvy po popálení
Korekce strií
Léčba zánětlivých projevů akné
Podpora hojení ran
Léčba chronické radiodermatitidy
 (poškození kůže v důsledku předchozího ozařování nádorů)
Léčba dalších vybraných kožních onemocnění
Permanentní redukce nežádoucího ochlupení
 (alexandritový laser - tzv. zlatý standard, chlazený neodymiový laser)  
Kožní rejuvenace:
 • Korekce vrásek, jemných linií a dyspigmentací kůže
 • Vypnutí kůže a stimulace tvorby vlastního kolagenu
 • Zlepšení textury a ochablé kůže
 • Léčba solární elastózy a photoagingu
 
Odkaz na ceník placených výkonů je zde.Kde nás najdete
V kožní ambulanci ve 2. pavilonu areálu KNTB.

Kontakt
MUDr. Hana Tomková, Ph.D., MBA
Tel. 577 552 217, e-mail: hana.tomkova@bnzlin.cz
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn