Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Chystá se druhý ročník benefice na podporu onkologie v KNTB

9.2.2016

Druhý roční benefičního dne Život je dar na podporu onkologie zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), připravují jeho organizátoři na sobotu 20. února 2016. Uskuteční se na několika místech ve Zlíně a zájemci budou moci navštívit spoustu hudebních, divadelních, sportovních, tanečních akcí nebo různých workshopů. Novinkou druhého ročníku je aukce vzácných podepsaných darů, například dresů nebo hokejových holí předních českých sportovců. Vstupenka na celodenní program bude stát 99 korun. Benefiční den pořádá stejně jako loni nadační fond VITA DONUM EST.
    
„Vstupenku bude možné koupit na kterékoliv akci z programu. Nově přibyla možnost  přispět ve formě vyššího vstupného za 199 korun. Dalším způsobem podpory sbírky je vhození finanční částky do kasičky, která bude umístěna v OZC Zlaté jablko v prostorách před pokladnami multikina. Kdo chce pomoci, ale nezúčastní se žádné akce, může přispět na transparentní účet 107-9060230247/0100. Veškeré příspěvky zaslané na tento účet, příjem z kasičky a ze vstupného v rámci benefičního dne budou odeslány na účet Komplexního onkologického centra KNTB,“ upřesnil Michal Gaja z realizačního týmu Život je dar.
    
„Zájem organizátorů o naše oddělení, kterému chtějí pomoci, nás velmi těší. Už první ročník v loňském roce nás mile překvapil, protože akci pořádají vesměs mladí lidé, kterým  není lhostejný osud onkologicky nemocných spoluobčanů. Hlavně těm totiž výtěžek akce pomůže. Loni benefice vynesla přes 153 tisíc korun. Vážíme si snahy a už konkrétních výsledků, kdy cílem bylo pomoci zlepšit péči o naše pacienty,“ řekl primář onkologického oddělení Milan Kohoutek.
    
Přístroje a jiné vybavení pořízené z loňského výtěžku benefice již slouží nemocným. „Konkrétně jsou to infuzní pumpy nebo tolik potřebná klimatizační jednotka do čekárny v ambulancích klinické onkologie a denního stacionáře,“ upřesnil primář.
     
Finanční prostředky získané z benefiční akce plánované na únor tohoto roku chce onkologické oddělení využít na nákup dalších infuzních pump pro denní stacionář a antidekubitní matraci s kompresorem. „Bude záležet na výši finančních prostředků získaných touto beneficí,“ dodal primář.
    
Více informací o tom, jak se zapojit ať už jako sponzor nebo návštěvník, najdete na www.zivotjedar.cz, popřípadě na Facebooku, který nese stejný název – Život je dar.
    
Zřizovatelem Krajské nemocnice T. Bati, a. s., je Zlínský kraj.


Život je dar

9. 2. 2016
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn