Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Charitativní NEO CUP pomohl předčasně narozeným dětem částkou téměř 560 tisíc korun

11.11.2019

Úžasná atmosféra, sportovní výkony, zábava pro celé rodiny, a hlavně velká pomoc těm nejmenším. Takový byl pátý ročník charitativní akce NEO CUP, který se uskutečnil v sobotu ve sportovní hale v Otrokovicích. Pro podporu předčasně narozených dětí v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně se mezi dárci vybralo 560 tisíc korun. Akce, kterou už tradičně uspřádal Moraviaman team Otrokovice, z.s., se účastnila více než tisícovka dospělých a dětí.

„NEO CUP je především fotbalový turnaj pro firmy ze Zlínského kraje, ve kterém ale o výsledek nejde. Hlavním cílem účastníků akce je pomáhat a to se i letos povedlo. Vybraná částka je neuvěřitelná, všem dárcům děkujeme. Můžeme je ujistit, že jejich peníze budou opět využity v neonatologii ve zlínské nemocnici, kde pečujeme mimo jiné o předčasně narozené děti, pro něž je už samotný vstup do života složitější. Ale díky takovýmto akcím, jim a jejich rodinám můžeme pomoci,“ ujistil Jozef Macko, primář zlínského novorozeneckého oddělení a účastník NEO CUPu.

Letošní NEO CUP se zaměřil na podporu dvou rodin. „Nemají to úplně jednoduché. Děti už mají u sebe doma, ale stále bojují a ještě dlouho budou. Aby byl jejich boj alespoň o trošku příjemnější, od toho je tady právě náš projekt. V něm chceme určitě pokračovat,“ uvedla Silvie Valoušková, hlavní organizátorka a zakladatelka akce. 

V rámci programu NEO CUPu se také děkovalo a to Dagmar Kovaříkové, lékařce Novorozeneckého oddělení a Perinatologického centra nemocnice ve Zlíně, která na konci letošního roku odchází do důchodu. Za její celoživotní práci se nedávno dočkala pocty v podobě druhého místa v prestižní soutěži o titul ŽENA REGIONU ve Zlínském kraji, o kterém rozhodli svými hlasy občané. 

Více o projektu NEO CUP lze najít na webových stránkách www.neocup.cz. Fotografii pořídila Barbora Horáková.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn