Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Český pediatrický kongres se letos uskutečnil ve Zlíně

26.9.2014

Jedenáctý ročník Českého pediatrického kongresu s mezinárodní účastí se letos uskutečnil ve Zlíně v Academia centru UTB. Ve dnech 18. až 20. září 2014 si přes 500 účastníků - lékařů, ale také sester, předávalo poznatky ze svého oboru. Prezentováno bylo 80 sdělní, tématy přednášek z oblasti dětského lékařství byly např. Dětská onkologie a hematologie, Nefrologie, Autismus u dětí, Poruchy příjmu potravy, Očkování, Alergologie a další. Akci uspořádala Česká pediatrická společnost ČLS JEP a v organizačním výboru měla své zastoupení také zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Ta se prezentovala dvěma přednáškami z oblasti neonatologie v lékařské sekci a třemi v sekci sesterské.

„Po odborné stránce byl kongres na vysoké úrovni. Hlavní témata zahrnovala velkou oblast dětského lékařství. Součástí byla i bohatá posterová sekce nebo sympozia z jednotlivých oborů dětského lékařství. A není bez zajímavosti, že místo konání – Zlín, jsme prosadili právě my, zlínští. Byla to nakonec dobrá volba, protože účastníkům kongresu se u nás moc líbilo,“ řekla primářka dětského oddělení KNTB Lucie Svitálková, která byla členkou organizačního výboru.

26. 9. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: archiv B/P/P)

Na kongres přijelo přes 500 účastníků.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn