Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Centrum pro závislé na tabáku uspořádá odborný kurz - Sestry pomáhají přestat kouřit

14.11.2019

Sestry pomáhají přestat kouřit. Odborný kurz s tímto názvem chystá na 4. prosince 2019 Společnost pro léčbu závislosti na tabáku v prostorách Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, a to ve spolupráci s místním Centrem pro závislé na tabáku. Určen je zejména pro zdravotní sestry, lékárníky, psychology a adiktology, tedy specialisty, kteří se zabývají závislostmi.

„Připraveno máme mnoho témat, které jsme rozdělili do pěti bloků. Probírat budeme například diagnostiku závislosti na tabáku, roli sester v léčbě závislosti na něm, nebo nácvikem nejčastějších otázek od pacientů. Přínosná bude určitě i výměna zkušeností mezi účastníky kurzu,“ nepochybuje Ivana Bobovská z Centra pro závislé na tabáku při zlínské nemocnici.

Přihlásit na kurz se lze na e-mailu ivana.bobovska@bnzlin.cz. Akce se uskuteční od 8.30 ve výukové místnosti v budově onkologie 21A v areálu krajské nemocnice ve Zlíně. Další informace jsou umístěny na odkazu www.slzt.cz/novinky/zveme-vas-na-kurz-sestry-pomahaji-prestat-kourit-359.

Mezi další současné aktivity Centra pro závislé na tabáku patří workshopy pro studenty zdravotnických oborů na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Ti se během nich dozví podrobné informace o onemocněních spojených s kouřením, jak správně diagnostikovat závislost na tabáku a jak správně vzdělávat pacienta kuřáka. „Chceme dosáhnout toho, aby se tato tématika stala součástí učebních osnov. Závislost na tabáku je nemoc a je nutné se její léčbou odborně zabývat. A na poskytování této léčby připravovat i zdravotníky,“ konstatovala Ivana Bobovská. První z workshopů se uskutečnil minulý týden, druhý je na programu v pátek 15. listopadu.
 
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn