Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Centrum pro závislé na tabáku pořádá workshopy

17.10.2018

Zdravotníci z Krajské nemocnice T. Bati, konkrétně všeobecné sestry z plicního oddělení, pořádají již podruhé workshopy nazvané Diagnostika a léčba závislosti na tabáku. Jsou určeny studentům zdravotnických oborů UTB.

Cílem workshopů je naučit studenty, jak komunikovat s pacientem ohledně problematiky kouření. Zdravotní sestry mohou významně snížit počet kuřáků a podílet se tak ještě více na zlepšení jejich zdravotního stavu, protože tráví s pacienty nejvíc času. „Na první pohled to možná vypadá jednoduše, ale je potřeba budoucím sestrám a porodním asistentkám vysvětlit problematiku závislosti na tabáku tak, aby se uměly pacienta správně zeptat, pobavily se s ním a nabídly mu adekvátní pomoc či léčbu. Personál v nemocnicích by vlastně měl být prostředníkem mezi pacientem a naším Centrem pro závislé na tabáku v KNTB,“ uvedla vedoucí sestra centra Ivana Bobovská.

První workshopy pro studenty UTB se konaly již v loňském roce. Letos se uskuteční 19. a 26. října.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn