Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Celostátní lékařský kongres zahrnuje přednášky z široké škály medicínských oborů

21.11.2011

Dvoudenní celostátní lékařský kongres se uskuteční 24. a 25. listopadu ve zlínském Kongresovém centru. Zaměřen je na lékaře v praxi, tedy jak na praktické, tak na odborné,  zejména na diabetology. Na programu jsou desítky přednášek z široké palety lékařských oborů: kardiologie, neurologie, diabetologie-endokrinologie, angiologie, gastroenterologie, geriatrie a gerontologie.

„Do všech tematických bloků jsou zařazeny přednášky předních odborníků z dané oblasti. Hovořit budou například o souvislostech diabetu a aterosklerózy, o změnách ve strategii léčby diabetu, o terapii osteoporózy, moderních terapeutických trendech v onkologii, terapii srdečního selhání, nových metodách v intervenční kardiologii, novinkách ve farmakoterapii  nebo o faktech a mýtech o hubnutí,“ vyjmenoval některá témata prezident kongresu profesor Jaroslav Rybka ze zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB).
Záměrem kongresu je podle něho přiblížit požadavky praktické medicíny k ekonomickým možnostem zdravotnictví v ČR. „Péče o zdraví patří k problematickým tématům na celém světě. Na jedné straně je stále větší nabídka ze strany medicíny a větší poptávka ze strany populace, na druhé straně nedostatek financí. Proto musíme nové medicínské poznatky převádět do potřebných ekonomických, legislativních i cenových opatření,“ vysvětlil profesor.
Součástí akce bude i slavnostní koncert Moravské filharmonie se sólisty Václavem Hudečkem, Alžbětou Vlčkovou a Jiřím Stivínem.


21.11.2011
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn