Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Benefiční den přinesl onkologii KNTB přes 330 tisíc korun

11.5.2016

Výtěžek druhého ročníku benefičního dne „Život je dar“, který se uskutečnil letos v únoru ve Zlíně, dosáhl částky 333 615 korun, což je dvakrát více než loni. Zástupci realizačního týmu akce předali symbolický šek primáři onkologického oddělení Milanu Kohoutkovi a vrchní sestře oddělení Bohumile Vojtové.

„S tak vysokou částkou jsme nepočítali. Děkujeme organizátorům za uspořádání benefičního dne a všem, kteří se ho zúčastnili a přispěli k dosažení takové sumy. Přístroje a jiné vybavení pořízené z loňského výtěžku benefice, který přesáhl 153 tisíc korun, již slouží nemocným. Konkrétně jsou to infuzní pumpy nebo tolik potřebná klimatizační jednotka do čekárny v ambulancích klinické onkologie a denního stacionáře. Také letošní výtěžek použijeme na nákup infuzních pump,“ sdělil primář Milan Kohoutek.

Organizátorem akce jsou mladí lidé z Backstage agency. Založili nadační fond VITA DONUM EST, jehož prvotním cílem je podpora právě zlínské onkologie.

„Pro všechny, kteří se z nějakého důvodu nemohli benefičního dne zúčastnit, a přesto chtěli přispět, byl zřízen transparentní účet číslo 107-9060230247/0100. Lidé mohou na účet i nadále posílat své příspěvky, které budou při další příležitosti předány Komplexnímu onkologickému centru v KNTB,“ řekl Michal Gaja z realizačního týmu Život je dar. Dodal, že organizátoři plánují třetí ročník benefičního dne na začátku února 2017.

11. 5. 2016
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: archiv Život je dar)


Předání symbolického šeku.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn