Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Benefice Život je dar opět pomáhá onkologii

30.1.2018

Nadační fond Život je dar uspořádal v letošním roce již počtvrté benefiční den, jehož se 20. ledna zúčastnilo 1 107 lidí. Novinkou byl ples v Kongresovém centru Zlín, který celou akci zakončil. Výtěžek ještě není konečný, částka se však již teď vyšplhala na krásných 366 986 korun.

Benefiční den Život je dar se vždy nese v duchu zábavy – sportu, kultury, tance i vzdělávacích akcí. Letos se mohly děti pobavit v Golden Apple Cinema, pro dospělé byl zase připraven program ve zlínských fitcentrech nebo přednášky o zdravém životním stylu v Kavárně Továrna. Kromě plesu byl novinkou také fotbalový turnaj, který se uskutečnil týden před benefičním dnem. Zúčastnilo se ho deset týmů! Samotný benefiční ples už byl jen třešničkou na dortu.

Minulý ročník akce vynesl celých 404 438 korun – Onkologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati tak mohlo zakoupit nové infuzní systémy, pomáhající pacientům s nádorovým onemocněním lépe zvládat každodenní boj s nemocí. Letošní výtěžek poputuje na nákup nového polohovacího stolu pro ozařování pacientů s přesností ozáření na jeden milimetr.

Lidé, kteří sympatizují s myšlenkou benefice a chtějí podpořit pacienty Komplexního onkologického centra ve Zlíně, mají stále ještě šanci – mohou zaslat finanční příspěvek na transparentní účet 107-9060230247/0100. Sbírka bude uzavřena 1. března 2018. „Řada z vás si třeba řekne, že nemůže přispět tolik, nebo že částka, kterou přispět může, je malá a nic nezmění. To vůbec není pravda. Když si milion lidí řekne, že přispěje padesát nebo sto korun, víte, jaká to je suma? A rozhodně si neříkejte, že jako jedinec nic nezměníte,“ apeloval Petr Suchoň, ambasador 4. ročníku projektu a moderátor TV Nova.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn