Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Areál krajské nemocnice oživí 160 nových stromků

19.9.2014

V příštích týdnech bude ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), vysázeno 160 stromků. Areál oživí 59 javorů, 10 lip, 31 sakur, osm borovic, 20 dubů, habry, modříny douglasky a jiné druhy. Nemocnice je obdrží zdarma od Magistrátu města Zlína, který také výsadbu zajistí. Práce potrvají v závislosti na počasí do konce října a hodnota darovaných stromků je cca 300 000 korun.

„Přivítali jsme iniciativu odboru životního prostředí a zemědělství a odboru městské zeleně města Zlína, které takto významně podpoří naši snahu o zlepšení stavu zeleně v areálu nemocnice ke prospěchu pacientů, zaměstnanců i návštěvníků. Úpravy se týkají zejména plochy mezi nemocniční kuchyní, bufetem a očním oddělením v přední části areálu. Některé stromy však budou vysazeny také před budovou ředitelství nebo u interny,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

Nutnou součástí osazovacího plánu areálu KNTB jsou i nezbytné přípravné práce.

„Na základě posudků renomované firmy a po obdržení souhlasu příslušných institucí bude nutno v areálu vykácet 26 stromů a cca 900 m2 keřů. Následně pak musejí být vykopány kořenové systémy keřů, aby mohly být místo nich vysázeny nové stromky. Proto je třeba, aby nejen zaměstnanci, ale i pacienti a návštěvníci byli v prostorách prací opatrnější,“ řekl specialista pro životní prostředí provozního oddělení KNTB Marcel Meravý.

Stromky budou vysázeny podle architektonického návrhu zahradní a krajinné architektky Petry Novotné, která se specializuje na zeleň ve zdravotnických zařízeních. Osazovací plán celého areálu KNTB vznikl na základě její spolupráce s pracovníky provozního oddělení KNTB.

Nemocnice hodlá ještě letos vysadit v areálu cca 600 cibulovin - tulipánů. Příští rok plánuje umístit lavičky do prostor, kde budou nyní vysázeny nové stromky.

Celková rozloha areálu KNTB je zhruba 16,5 ha. Z toho asi 10 ha zabírají trávníky, výsadba keřů, lesní porosty.


19. 9. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn