Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Anežku, první letošní zlínské miminko, dnes navštívil primátor Zlína

4.1.2012

Anežka Poláchová přišla na svět v Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), sice až 2.1.2012 v 01.58, přesto se stala letošním prvním  narozeným dítětem města Zlína. Po porodu vážila 3830 gramů a měřila 51 centimetr. Dnes ji přišel do porodnice navštívit primátor Zlína Miroslav Adámek v doprovodu ředitele KNTB Bohuslava Škubala. Primátor předal mamince Anežky Kláře Poláchové kytici, plyšového medvěda a 5000 korun a další kytku dostala od ředitele nemocnice.
„Blahopřát k narození dítěte je to nejkrásnější na primátorství,“ řekl Adámek při předávání darů a popřál mamince i malé Anežce, hodně zdraví.
„Jestli se rozhodnete pro třetí dítě, doufám, že si vyberete opět naši porodnici. Rádi se o vás zase postaráme,“ poznamenal ředitel Škubal. Na Anežku totiž doma v Malenovicích čeká dvou a půlletý bratříček Antonín.
U předávání byl také šťastný tatínek Josef Polách. Prozradil, že byl přítomen u Anežčina porodu. „Pro mě to bylo určitě lehčí než pro manželku,“ řekl s úsměvem.
Anežčina maminka neskrývala překvapení. „Vůbec jsme nečekali, že bychom mohly s Anežkou být první ve Zlíně, když se malá narodila až druhý letošní den. Dárky nás moc těší. A hlavně jsem ráda, že Anežka je zdravá,“ dodala.Anežku přivítal primátor Zlína MUDr. Miroslav Adámek (vlevo).Šťastní rodiče s Anežkou.


4.1.2012
Karla Havlíková 
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn