Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Anesteziologové a traumatologové KNTB absolvovali světově uznávaný kurz ATLS

21.11.2016

Dvacet lékařů zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) absolvovalo v listopadu letošního roku třídenní licencovaný kurz ATLS (Advanced Trauma Life Support). Je určen pro lékaře pracující v týmu, ale i samostatně v rámci prvního kontaktu a intenzivní lékařské péče o závažně zraněné pacienty na urgentních příjmech nemocnic.

„Kurzu se zúčastnili lékaři traumatologové a anesteziologové pracující v oddělení urgentního příjmu naší nemocnice, který je součástí Centra vysoce specializované traumatologické péče pro dospělé KNTB a navazuje na přednemocniční péči o pacienta. Cílem kurzu byla praktická výuka postupů multioborové péče v počáteční život zachraňující fázi závažných zranění na základě priorit daných změnami funkcí organismu u těchto stavů. Dodržování těchto algoritmů péče zajišťuje moderní přístup k pacientům ve vážných stavech a po úrazech,“ řekl primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) KNTB Tomáš Gabrhelík. Dodal, že ATLS kurz je celosvětově uznáván jako momentálně nejkvalitnější nástroj k dosažení tohoto cíle.

Kurz byl realizován za podpory Evropského sociálního fondu - Operačního programu zaměstnanost – Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II.

21. 11. 2016
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB

 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn