Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Ambulance klinické biochemie

Ambulance klinické biochemie

Zaměření metabolické ambulance klinické biochemie

Ledvinové kameny

Močové kameny jsou metabolické onemocnění s urologickými komplikacemi. Problematika močových kamenů je řešena maximálně komplexně. Celý komplexní přístup podtrhuje vynikající přístup urologického oddělení, které umožňuje u velké části pacientů rozbíjení močových kamenů ( LERV ) bez nutnosti hospitalizace. Vítáme především aktivní - motivované pacienty, protože úspěšná terapie močových kamenů vyžaduje změnu životního stylu pacienta a to není úplně jednoduché, jak už věděli staří mudrcové. Chcete-li se dozvědět více o léčbě ledvinových kamenů klikněte zde.


Metabolický syndrom a vysoký cholesterol

Jedná se o prevenci srdečního infarktu, cévní příhody mozkové a náhlé smrti. Ambulance patří mezi pracoviště České společnosti pro aterosklerózu v projektu MedPed (Make Early Diagnosis, Prevent Early Death). Projekt MedPed je zaměřen na závažné geneticky podmíněné poruchy tukového metabolismu, a to především takové, které vedou k předčasným úmrtím v důsledku akcelerovaného rozvoje aterosklerózy. V této fázi projektu je největší pozornost věnována familiární hypercholesterolémii. (viz www.athero.cz)

Pracoviště provádí všechny potřebné biochemické testy v této problematice, mnohé jako jediné ve Zlínském kraji.
 

Poruchy vnitřního prostředí organismu

Jedná se o problematiku nedostatku nebo nadbytku iontů v organismu (draslík, hořčík). Dispenzarizujeme pacientky s metabolickou acidózou po odstranění močového měchýře pro nádor a renální tubulární acidózou, která způsobuje vznik fosfátových močových kamenů.

 
Žádanka
Pacient potřebuje od ošetřujícího lékaře ”K” žádanku. Pokud se jedná o pacienty z jiných okresů než Zlín, je vhodné mít informaci o složení močového kamene.


 

Ordinační doba

Čtvrtek 7.30 – 11.30

Objednávání pacientů denně na tel. 577 552 797, ve čtvrtek navíc na tel. 577 552 859.
 

Lékaři
prim. MUDr. Tomáš Šálek, Ph.D., EuSpLM (specializovaná způsobilost z klinické biochemie, klinické farmakologie a vnitřního lékařství)
MUDr. Irena Kurfürstová


Sestry
Jaroslava Kučerová


Kde nás najdete

Budova č. 24 nad urologickými ambulancemi, vchod ze zadní strany budovy (V jiné dny zde je Andrologická nebo LERV ambulance)


V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte zatelefonovat nebo poslat e-mail na t.salek@bnzlin.cz

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn