Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Ambulance klinické biochemie

Ambulance klinické biochemie

Zaměření metabolické ambulance klinické biochemie

Ledvinové kameny

Močové kameny jsou metabolické onemocnění s urologickými komplikacemi. Problematika močových kamenů je řešena maximálně komplexně. Celý komplexní přístup podtrhuje vynikající přístup urologického oddělení, které umožňuje u velké části pacientů rozbíjení močových kamenů ( LERV ) bez nutnosti hospitalizace. Vítáme především aktivní - motivované pacienty, protože úspěšná terapie močových kamenů vyžaduje změnu životního stylu pacienta a to není úplně jednoduché, jak už věděli staří mudrcové. Chcete-li se dozvědět více o léčbě ledvinových kamenů klikněte zde.


Metabolický syndrom a vysoký cholesterol

Jedná se o prevenci srdečního infarktu, cévní příhody mozkové a náhlé smrti. Ambulance patří mezi pracoviště České společnosti pro aterosklerózu v projektu MedPed (Make Early Diagnosis, Prevent Early Death). Projekt MedPed je zaměřen na závažné geneticky podmíněné poruchy tukového metabolismu, a to především takové, které vedou k předčasným úmrtím v důsledku akcelerovaného rozvoje aterosklerózy. V této fázi projektu je největší pozornost věnována familiární hypercholesterolémii. (viz www.athero.cz)

Pracoviště provádí všechny potřebné biochemické testy v této problematice, mnohé jako jediné ve Zlínském kraji.
 

Poruchy vnitřního prostředí organismu

Jedná se o problematiku nedostatku nebo nadbytku iontů v organismu (draslík, hořčík). Dispenzarizujeme pacientky s metabolickou acidózou po odstranění močového měchýře pro nádor a renální tubulární acidózou, která způsobuje vznik fosfátových močových kamenů.

 

 

Ordinační doba

Středa 7.30 – 11.00
Čtvrtek 7.30 – 14.00

Po dobu koronavirové pandemie, informace týkající se provozu metabolické ambulance (například poslání receptů formou sms-zprávy na mobilní telefon). na tel.: 577 552 772 ( 577 552 770).

Objednávání pacientů denně na tel. 577 552 797, ve čtvrtek navíc na tel. 577 552 859.
 

Lékaři
prim. MUDr. Tomáš Šálek, Ph.D., EuSpLM (specializovaná způsobilost z klinické biochemie, klinické farmakologie a vnitřního lékařství)
MUDr. Irena Kurfürstová - (specializovaná způsobilost z klinické biochemie)


Sestry
Sobieská Libuše


Kde nás najdete

Budova č. 24 nad urologickými ambulancemi, vchod ze zadní strany budovy (V jiné dny zde je Andrologická nebo LERV ambulance)


V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte zatelefonovat nebo poslat e-mail na t.salek@bnzlin.cz

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn