Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuálně

Aktuality

Fond lékařské knihovny KNTB tvoří 21.000 odborných dokumentů z oboru medicíny

20.11.2013
Zhruba 21.000 informačních odborných dokumentů z oboru medicíny a přidružených oborů tvoří současný informační fond Střediska vědeckých informací (SVI) zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Lékařská knihovna odebírá cca 100 titulů odborných časopisů. Jejích služeb využívá přibližně 1150 uživatelů. Působí jako knihovnické a informační pracoviště pro oblast lékařství a zdravotnictví v celém Zlínském kraji.

V plicním oddělení krajské nemocnice vyšetří zájemcům plíce zdarma

18.11.2013
Ve středu 20. listopadu 2013 se v plicních ambulancích v 11. pavilonu zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), uskuteční Den otevřených dveří. Zájemcům, kteří sem přijdou v době od 10 do 15 hodin, vyšetří zdravotníci zdarma plíce. Plicní oddělení se tak připojuje ke Světovému dni CHOPN, tedy chronické obstrukční plicní nemoci.

Zlínští hokejisté přišli do KNTB podpořit dárcovství kostní dřeně

13.11.2013
Zlín – Podpořit dárcovství kostní dřeně přišli dnes do hematologicko-transfuzního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), hokejisté PSG Zlín. Vzorek krve do Českého národního registru dárců kostní dřeně darovalo 17 hráčů. Akci zorganizovalo občanské sdružení Korunka Luhačovice.

Za rok a půl řešila pacientská ombudsmanka v KNTB problémy desítek lidí

13.11.2013
Od loňského února má v prostorách zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), kontaktní místo pacientská ombudsmanka Alena Gajdůšková, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR. Za rok a půl navštívily její kancelář v nemocnici desítky lidí, s kterými ona nebo její spolupracovník řešili jejich problémy. Všeobecně podle ní pacienty hodně trápí pochybnosti o odbornosti postupu při léčbě.

Urogynekologové operovali v přímém přenosu s využitím novinky – 3D laparoskopie

4.11.2013
Letošní novinkou v oboru urogynekologie je zavádění 3D laparoskopie do operativy, kdy při výkonu s využitím zcela nového 3D laparoskopu lékaři operují s brýlemi. Dvě takové operace předvedli čeští operatéři svým více než 250 kolegům na 5. ročníku mezinárodní konference State of the Art v urogynekologii a rekonstrukční pánevní chirurgii ve dnech 1. a 2. listopadu ve Zlíně. Operace sledovali účastníci v přímém přenosu přenášeném z operačních sálů gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), do zlínského Kongresového centra.

V plicním oddělení znovu očkují děti proti tuberkulóze

19.9.2013
Ministerstvo zdravotnictví ČR, obor farmacie, souhlasí se specifickým léčebným programem s využitím neregistrovaného humánního léčivého přípravku Tuberculín. Tento souhlas je platný do 30. 9. 2015.
Dnešním dnem tedy můžeme opět používat Tuberculín a provádět tak tuberkulínovou zkoušku – MXII.
Můžeme tedy i znovu začít očkovat rizikové děti proti tuberkulóze.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn