Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuálně

Aktuality

Peníze od Korunky Luhačovice pomohou zlepšit prostředí dětského oddělení KNTB

5.2.2014

   Dvacet tisíc korun dostalo dětské oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), od občanského sdružení Korunka Luhačovice. Peníze mají pomoci zlepšit a zpříjemnit prostředí, ve kterém jsou nemocné děti hospitalizovány. Primářce oddělení Lucii Svitálkové je dnes předala ředitelka Korunky Veronika Záhorská.

KNTB se zapojila do projektu zaměřeného na ochranu pacientů před poškozením

29.1.2014

   Se zpracováním projektu zaměřeného na ochranu pacientů před poškozením (Project Hope a program Nil Nocere) začala loni zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Projekt je zaměřen na prevenci a snížení počtu medikačních pochybení, mezi která patří například nepodání léku pacientovi v určenou dobu, podání špatného léku apod. Na vypracování projektu pracuje tříčlenný tým, v kterém je zastoupena pracovnice  managementu kvality nemocnice, zdravotní sestra a lékařka. 

Ústní, čelistní a obličejová chirurgie KNTB má od ledna lůžkovou část

21.1.2014

   Od letošního ledna má oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie (ÚČOCH) zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), lůžkovou část se čtyřmi lůžky. Takové oddělení je mimo fakultní nemocnice jediné na Moravě. Žádná jiná nemocnice ve Zlínském kraji nedisponuje ani ambulantním, ani lůžkovým oddělením zmíněného oboru.

KNTB nabízí sterilizaci zdravotnického materiálu

20.1.2014
   Oddělení centrální sterilizace KNTB nabízí své služby ostatním zdravotnickým zařízením ve Zlínském kraji. V případě jejich zájmu zajistí sterilizaci dodaného zdravotnického materiálu sterilizačními metodami včetně potřebné předsterilizační přípravy.

Unikátní operace: lékaři KNTB odstranili ženě šestatřicetikilový zhoubný nádor

9.1.2014
Šestatřicetikilový zhoubný nádor odstranili lékaři zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), sedmačtyřicetileté pacientce. Zákrok, který uskutečnil ve druhé polovině prosince 2013 operační tým vedený profesorem Jiřím Kleinem, primářem chirurgického oddělení KNTB, a primářem gynekologicko-porodnického oddělení KNTB Zdeňkem Adamíkem, trval sedm hodin. V současné době se nemocná zotavuje z náročné operace na standardním lůžku.

Pět let školí neurochirurgové KNTB lékaře v miniinvazivních operacích bederní páteře

6.1.2014
Neurochirurgové zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), už pět let školí své kolegy lékaře v miniinvazivních operacích bederní páteře. Poprvé použili ke stabilizaci bederní páteře miniinvazivní operační metodu v únoru 2007. Po dvou letech operativy touto technikou s úspěšnými výsledky je oslovili výrobci instrumentaria (souboru nástrojů) pro miniinvazitivu s požadavkem vytvoření školícího centra v KNTB pro střední a východní Evropu. Centrum za logistické podpory Zlínského kraje vzniklo v roce 2009.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn