Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuálně

Aktuality

Zrušení nadstandardů

6.8.2013
Dne 5. 8. 2013 byl ve Sbírce zákonů uveřejněn nález Ústavního soudu ČR, na základě kterého byla ze zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a příslušné vyhlášky vypuštěna ustanovení o tzv. nadstandardech. Po uveřejnění tohoto nálezu ve Sbírce zákonů se Krajská nemocnice T. Bati, a. s., připojuje k převažujícímu právnímu výkladu podanému mimo jiné i legislativním náměstkem MZ ČR, dle něhož nejsou od 5. 8. 2013 tzv. nadstandardy přípustné.

Ochrana pacientů před vedry: Zatáhnout žaluzie, hodně pít, mokré plachty do oken

2.8.2013
Současná dlouhotrvající vedra se nepříjemně dotýkají také pacientů ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). V rámci možností se jim snaží personál nemocnice pobyt v lůžkových odděleních co nejvíce zpříjemnit. Samozřejmostí je u všech sledování dodržování pitného režimu. Mnozí si umějí dostatečné množství tekutin pohlídat sami, ostatní zdravotníci nemocným připomínají, aby pili vodu nebo čaj, který je v pokojích vždy k dispozici.

Zlínskou krajskou nemocnici navštívil ukrajinský velvyslanec

23.7.2013
Ukrajinský velvyslanec v ČR J. E. Borys Zaichuk s delegací Žytomyrské oblasti navštívil dnes Krajskou nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Přivítal je ředitel KNTB Pavel Calábek a hosty provedl moderně vybaveným kardiocentrem.

Zdravotní klauni bavili malé pacienty

17.7.2013
Zdravotní klauni doktor Květoš Hrdlička a sestra Féfa dnes přijeli za pacienty dětského oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), aby je rozveselili. To se jim povedlo a svými legráckami kouzlili na dětských tvářích úsměvy a smích. Nemocné děti tak na chvíli zapomněly, že je něco bolí. Zdravotní klauni navštěvují dětské oddělení KNTB už několik let a poslední roky přinášejí dětem dobrou náladu a radost jednou týdně. Na zdravotní klauniády se mohou dětští pacienti těšit i o prázdninách.

Interaktivní mapa areálu usnadní orientaci pacientů a návštěvníků v KNTB

28.6.2013
Pacienti a návštěvníci zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), se mohou lépe orientovat v jejím areálu díky nové interaktivní mapě, která je umístěna na internetových stránkách nemocnice www.kntb.cz. Na podkladu map Google jsou vyznačeny budovy nemocnice a pomocí navigace v pravé části mapy lze vyhledat budovu podle čísla nebo podle konkrétního zdravotnického oddělení.

Novým ředitelem KNTB je Pavel Calábek

25.6.2013
Novým ředitelem zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), je od 25. 6. 2013 Pavel Calábek, který je zároveň od 4. 6. 2013 předsedou představenstva KNTB. Ve funkci ředitele nemocnice vystřídal Bohuslava Škubala, který na tomto postu skončil 24. 6. 2013 a v nemocnici zůstává pracovat jako lékař v anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO).

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn