Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Nový stůl unese 250 kilového pacienta

11.12.2017
Operatéři v Krajské nemocnici T. Bati začali používat nový vysoko zátěžový operační stůl Trumpf. Důvodem k pořízení takového zařízení je narůstající počet silně obézních pacientů. Na klasickém operačním stole s nosností do 135 kilogramů může být totiž akutní operace pro takové pacienty riziková.

Mikuláš nezapomněl ani na malé pacienty

6.12.2017
Mikuláš s krásnými anděly a rozvernými čerty zavítal také na dětské oddělení Krajské nemocnice T. Bati. Studenti třetího ročníku Střední zdravotnické školy Zlín, kteří chodí na dětské oddělení pravidelně, potěšili malé pacienty nejen kostýmy a scénkami, ale také dárečky. Na otázku ohledně zlobení sice děti odpovídat nechtěly, zato potom ochotně Mikuláši předvedly básničky nebo písničky.

Nadace bude opět učit, jak správně pečovat o své blízké

6.12.2017
Nadační fond Zůstaneme doma ve spolupráci s Krajskou nemocnicí T. Bati nabízí už podruhé zdarma pomoc při péči o blízké v domácím prostředí. Lektorky fondu zájemce například naučí, jak zvládnout polohování, jak provést hygienu či vybrat správné pomůcky.

Nový babybox „pokřtil“ zakladatel Hess

5.12.2017
Nový zlínský babybox dnes přijel oficiálně pokřtít Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v České republice. Spolu s ním se akce kromě vedení nemocnice a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka zúčastnili také zástupci města a řada sponzorů v čele s firmou Rossmann a Zuzanou Baudyšovou, ředitelkou Nadace Naše dítě.

Nemocnice podala trestní oznámení

1.12.2017
Vedení Krajské nemocnice T. Bati podalo trestní oznámení na neznámého pachatele. Důvodem jsou maily se šířící lživé informace o nemocnici, navíc zneužité tak, aby vypadaly jako odeslané přímo z úst tiskové mluvčí nemocnice, tedy osoby, která je důvěryhodným zdrojem zpráv z krajské nemocnice. „Považujeme takovou věc za pomluvu a lež a nehodláme podobnému chování pouze přihlížet,“ uvedl předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Radomír Maráček.

Zlínská nemocnice koupila další sanitku

1.12.2017
Doprava v Krajské nemocnici T. Bati rozšířila své portfolio a zakoupila další novou sanitku. Vozový park nemocnice obnovuje postupně, ročně pořizuje v průměru dva sanitní vozy.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn