Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Oceněná setra Barbora Tomšů říká, že nemohla zůstat stát stranou

9.9.2021
Dlouhé vteřiny přemýšlela a potom řekla: „Nemohla jsem zůstat stát stranou. Pacientů bylo moc, hodila se každá ruka. Proto jsem nabídla pomoc.“ Těmito slovy vysvětlila zdravotní setra Barbora Tomšů, proč během vrcholící pandemie koronaviru brala noční služby v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně (KNTB). 

Očkovat do obcí vyrazil i mobilní tým Baťovky

8.9.2021
Komárov, Halenkovice a Tlumačov. Do těchto tří obcí dnes vyrazil mobilní očkovací tým Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB), která se tak zapojila do kampaně organizované Zlínským krajem. Jeho cílem je pomoci zvýšit proočkovanost obyvatel proti onemocnění covid-19. 

Ambulance pro pacienty s postcovidovým syndromem pomáhá lidem různého věku a s různými potížemi

6.9.2021
Kašel, bolesti na hrudníku, zadýchávání či třeba vysoký krevní tlak. I po vyléčení z onemocnění covid-19 má řada lidí různorodé zdravotní potíže, které je omezují v profesním či běžném životě. Pomoc jim v těchto situacích poskytuje i ambulance pro pacienty s postcovidovým syndromem, kterou na jaře letošního roku otevřela Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně. 

Do školky Baťovka přišla jako první Barborka Chalupová

1.9.2021
Pro tříletou Barborku Chalupovou byla středa 1. září výjimečným dnem. Šla totiž úplně poprvé do školky. Do firemní Mateřské školy Baťovka dorazila s maminkou Radanou Chalupovou krátce před šestou hodinou – a stala se tak prvním dítětem, které nové zařízení přivítalo.

Firemní školka zlínské nemocnice zahájí provoz v září

30.8.2021
Ve středu 1. září zahájí provoz firemní Mateřská škola Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB). Působit bude ve zcela nových prostorách, které během léta vznikly v areálu nemocnice.  

Václav Pejše: Na nemocnici byli všichni zaměstnanci hrdí

27.8.2021
Mezi významné lékaře zlínské Baťovy nemocnice v její prvorepublikové éře patřil také MUDr. Václav Pejše, jenž zastával funkci primáře II. interního oddělení a měl také na starost Zdravotnickou matriku zaměstnanců. Jeho práce je částečně zmíněna v publikaci Baťova nemocnice ve Zlíně 1927 – 2002.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn