Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Na podzim pozor na plísňové infekce

13.9.2018

Přechod z letní do uzavřené obuvi s sebou často nese také vznik plísňové infekce kůže. Nejčastěji ji způsobují dermatofyty a kvasinky, podle odborníků postihuje 10 - 30 procent populace. Ambulancemi Kožního oddělení KNTB prošly v roce 2017 téměř čtyři stovky takových pacientů.

Nový urgent bude mít nejmodernější vybavení v kraji

10.9.2018
Zrekonstruovaný urgentní příjem Krajské nemocnice T. Bati s akutní péčí na jednom místě s sebou přinese i další výhody pro personál a pacienty. Především nové přístroje, nová transportní lůžka i elektronický vyvolávací systém.

Zlínská nemocnice má zastoupení ve finále soutěže Nej sestřička

6.9.2018
Staniční sestra Centra klinické gerontologie Krajské nemocnice T. Bati Marcela Šagátová postoupila mezi dvanáct finalistů soutěže Batist Nej sestřička. Celorepublikové finálové klání se uskuteční 15. září v Náchodě.

Odborníci budou ve Zlíně diskutovat o geriatrii

5.9.2018
Ve Zlíně se 6. září uskuteční ve Vzdělávacím komplexu UTB celostátní konference zaměřená na geriatrii. Zlínský geriatrický den navštíví každoročně desítky odborníků z oblasti geriatrie, interny, kardiologie a dalších příbuzných oborů. Letos se koná již 23. ročník.

Ve zlínské nemocnici točili filmaři seriál

4.9.2018
V Krajské nemocnici T. Bati natáčeli filmaři nový seriál pro děti nazvaný Kriminálka 5.C. Herec Bolek Polívka si zahrál pacienta na chirurgii, kterého přišel navštívit vnuk s kamarády.

MR artrografie zlepšila diagnostiku kloubů

31.8.2018
Oddělení zobrazovacích metod v Krajské nemocnici T. Bati je jediné ve Zlínském kraji, které pomocí magnetické rezonance vyšetřuje klouby s aplikací tekutiny přímo do kloubu. Tzv. MR artrografie umožňuje ve vybraných případech mnohem lépe rozlišit jednotlivé struktury kloubu a jejich poškození.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn