Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Pacienti se už mohou objednávat do ambulancí, nemocnice postupně obnovují plánovanou péči

22.4.2020
Už v tomto týdnu začaly nemocnice Zlínského kraje postupně obnovovat plánovanou péči, návrat k běžnému provozu ale zřejmě bude trvat ještě několik měsíců. Stále také zůstávají v platnosti některá opatření související s probíhající pandemií koronaviru. Lidé přicházející do nemocničních areálů musí i nadále procházet kontrolou na třídících místech, před nástupem k plánovaným operacím budou testováni na onemocnění covid-19. Nemocnice zároveň žádají pacienty, aby byli i nadále disciplinovaní a s neakutními zdravotními problémy zamířili do ambulancí až po předchozím telefonickém objednání na konkrétní datum a čas.

Úrazová ambulance začne v pondělí s plánovanými kontrolami, ovšem jen po telefonickém objednání

17.4.2020
Upozorňujeme pacienty, že od pondělí 20. 4. 2020 traumatologická (úrazová) ambulance Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně znovu provádí plánované kontroly, pacient se ovšem musí předem TELEFONICKY OBJEDNAT NA 577 552 377 NEBO 577 552 273, kde mu bude sděleno přesné datum a čas, ve který se má ke kontrole dostavit. BEZ PŘEDCHOZÍHO TELEFONICKÉHO OBJEDNÁNÍ NEBUDE PLÁNOVANÁ (NEAKUTNÍ) KONTROLA PROVEDENA. Děkujeme za pochopení a za to, že tyto pokyny respektujete a řídíte se jimi.

Nemocnice Zlínského kraje povolují přítomnost otce u porodu podle stanovených pravidel

16.4.2020
Maminky, které se chystají k porodu v některé z nemocnic Zlínského kraje, mají od dnešního dne znovu možnost sdílet tyto důležité chvíle se svým partnerem. Porodnice ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži tak reagují na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, které přítomnost druhého rodiče u porodu povolilo. Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru musí být ale zároveň dodrženy podmínky ochrany dalších rodiček, novorozenců a zdravotníků. Přítomnost otců u porodu zakázalo ministerstvo přibližně před měsícem.

Zlínská nemocnice se snaží chránit zaměstnance i během stravování, obědy dostávají zabalené

15.4.2020
Liduprázdné prostory a židle na stolech jako po zavíračce, tak v posledních týdnech vypadá provoz jídelny a výdejny obědů v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Zatímco hospitalizovaných pacientů se změny ve výdeji stravy nedotkly, zaměstnanci si museli zvyknout na nové podmínky. Na oběd nedocházejí do jídelny, ale dostávají zabalené porce buď přímo na pracoviště, nebo si je chodí jednotlivě vyzvednout do nemocničních bister. Cíl je přitom jasný, zabránit shromažďování většího počtu osob a snížit tak riziko případného přenosu onemocnění koronavirem mezi zdravotníky. Do technologického vybavení, které tento způsob výdeje zaměstnanecké stravy umožňuje, musela zlínská nemocnice investovat bezmála čtvrt milionu korun z vlastního rozpočtu. 

Zvládat noční směny pomáhají budoucí lékařce Zuzaně Deďové návyky ze zkouškového období

14.4.2020
Za pár měsíců se stane lékařkou, v těchto dnech se ale v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně věnuje práci sanitářky. Své priority má srovnané. „Vnímám, že z hlediska možné nákazy jsou zdravotnická zařízení velmi rizikovým místem. Jsem ale přesvědčená o tom, že moje místo je nyní v nemocnici, tam mohu být za současné složité situace nejvíce platná,“ říká bez váhání pětadvacetiletá Zuzana Deďová. 

Student-záchranář Robin Chernel: Pomáhat ve zlínské nemocnici beru jako svou povinnost

10.4.2020
Robin Chernel je jedním ze studentů-dobrovolníků, kteří za současné pandemie koronaviru pomáhají ve zlínské nemocnici. Do krajského města dojíždí na směny z Uherského Brodu, tedy z místa, kde v minulých dnech rostly počty nakažených nejrychleji z celého regionu. „Vnímal jsem to a byl jsem rozhodnutý, že pokud by mělo dojít k uzavření města do karantény, přesunu se do Zlína, kde vlastním byt. Práci v nemocnici považuji v tuto chvíli za svou jednoznačnou prioritu a dělám vše pro to, abych plnil své povinnosti,“ svěřil se.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn