Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Antigenní testování pro veřejnost startuje ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje už zítra

15.12.2020
Celostátní antigenní testování veřejnosti odstartuje ve středu 16. prosince 2020 také ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Na odběrová místa v Uherskohradišťské a Kroměřížské nemocnici přijdou první zájemci už v 7 hodin ráno, Vsetínská nemocnice se potom přidá v 11 hodin a Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně ve 13 hodin. Všechny termíny na zítřejší den jsou už rozebrané a stejně tak i většina termínů do konce letošního roku. Nemocnice sice podle svých aktuálních možností přidávají další, ale i ty se velmi rychle plní. Antigenní testy mohou zájemci absolvovat zdarma vždy jednou za pět dní až do 15. ledna 2021, náklady jsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Počty pacientů znovu rostou, nemocnice v kraji raději zastavily rušení covidových stanic

11.12.2020
Počty covid pozitivních pacientů ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje v těchto dnech znovu mírně rostou. Za poslední týden jich na covidových stanicích přibyly bezmála čtyři desítky, aktuálně je na standardních lůžkách s kyslíkem hospitalizováno 217 pacientů a dalších 37 pacientů s koronavirem potřebuje intenzivní péči. Zlínský kraj se navíc znovu posouvá na přední pozice v počtu nových případů koronaviru. Nemocnice Zlínského kraje zastavily transformaci covidových lůžek zpět na necovidová a žádné další rušené covidových stanic v nejbližší době neplánují.

Možnost podstoupit antigenní test mají ode dneška v nemocnicích Zlínského kraje i samoplátci

9.12.2020
Nemocnice založené Zlínským krajem nabízí samoplátcům od dnešního dne, tedy od středy 9. prosince 2020 možnost podstoupit antigenní test. O ten je zájem nejčastěji z důvodu návštěvy blízkých v domovech seniorů a dalších sociálních zařízeních. Test je možné podstoupit na určených odběrových místech nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži. Vždy je ale nutné se předem objednat přes internetový rezervační systém s výjimkou Uherskohradišťské nemocnice, kde se zájemci musí nahlásit předem telefonicky.

Nemocnice mají antigenní testy připraveny, učitelé se k nim mohou začít objednávat

3.12.2020
Se zahájením testování na onemocnění covid-19 pomocí takzvaných antigenních testů počítají od prvního prosincového pátku všechny čtyři nemocnice Zlínského kraje. V prvních dvou týdnech budou podle pokynu Ministerstva zdravotnictví ČR testováni pouze učitelé, od 18. prosince pak i další zájemci z řad veřejnosti. Všechna odběrová místa nadále provádějí také PCR testy u lidí odeslaných k odběru praktickým lékařem nebo epidemiologem a také u samoplátců.

Nemocnice Zlínského kraje uspěly v hodnocení pacientů, zaměstnanců i v oblasti finančního zdraví

1.12.2020
Nemocnice založené Zlínským krajem uspěly v 15. ročníku tradičního celostátního srovnávacího průzkumu „Nejlepší nemocnice ČR 2020“, který realizuje společnost HealthCare Institute. V rámci regionu si nemocnice ve Zlíně, Vsetíně a Kroměříži rozdělily první příčky hned ve třech ze čtyř klíčových oblastí.
 

Skupina dárců rekonvalescentní plazmy se dnes rozrostla o profesionální hasiče

26.11.2020
Snahu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně zajistit takzvanou rekonvalescentní plazmu pro léčbu těžkých případů onemocnění COVID-19 dnes podpořili profesionálové z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZS ZLK). Odběry podstoupilo na hematologicko-transfuzním oddělení hned deset z nich.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn