Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Zdravé plíce poradí a zpestří návštěvníkům nákupy

10.10.2018

Ve Zlíně probíhá již od pondělka každoroční preventivní akce Týden zdraví. I v letošním roce se jí zúčastní zdravotníci z Krajské nemocnice T. Bati. Odborníci z plicního oddělení tentokrát v prostorách obchodní centra Zlaté jablko nabídnou ve čtvrtek 11. října od 11 do 18 hodin kromě vyšetření plic a pomoci při odvykání kouření také procházku v maketě plic.

Krajská nemocnice má nejmodernější digitální dermatoskop

5.10.2018
Lékaři Kožního oddělení Krajské nemocnice T. Bati začali používat nový digitální dermatoskop s celotělovým skenerem. Zlínská nemocnice je první mezi krajskými a fakultními nemocnicemi na Moravě, která přístroj za téměř jeden milion korun zakoupila.

Zlínská onkologie nabízí komplexní léčbu již 10 let

1.10.2018
Před deseti lety, v říjnu 2008, došlo k historickému mezníku v léčbě onkologických pacientů ve Zlínském kraji. Krajská nemocnice modernizovala provoz onkologického oddělení, vznikla jednotka intenzivní péče a dobudovala se radioterapie. Od té doby již onkologicky nemocní nemusejí dojíždět za léčbou mimo Zlínský kraj.

Zlínská nemocnice hledá canisterapeuty

25.9.2018
Dobrovolnické centrum Krajské nemocnice T. Bati rozšiřuje své aktivity o canisterapii. Od začátku října bude chodit první canisterapeutický tým za pacienty centra klinické gerontologie, následné intenzivní péče i dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. V té souvislosti zlínská nemocnice hledá další dobrovolné canisterapeuty.

Přibývá mladých lidí se srdečním zánětem

21.9.2018
Ve Zlínském kraji přibývá mladých lidí, kteří se léčí se srdečním zánětem. Nejčastěji je způsobován virovou infekcí, z laického pohledu stačí přechodit chřipku nebo jinou virózu. Pacienti z celého kraje jsou přesně diagnostikováni díky Kardiologickému oddělení KNTB a vyšetření srdce na magnetické rezonanci, což je mimořádně náročné a dlouhé vyšetření, které v kraji provádějí lékaři a radiologičtí asistenti pouze v Krajské nemocnici T. Bati.

Seminář Kuřák v ordinaci přilákal desítky zdravotníků

19.9.2018
Plicní oddělení Krajské nemocnice T. Bati připravilo spolu s předními českými odborníky seminář nazvaný Kuřák v ordinaci aneb Doporučit „nekuřte“ nestačí. Akce se zúčastnilo několik desítek sester i lékařů z celé Moravy.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn