Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Zlínská nemocnice má zastoupení ve finále soutěže Nej sestřička

6.9.2018
Staniční sestra Centra klinické gerontologie Krajské nemocnice T. Bati Marcela Šagátová postoupila mezi dvanáct finalistů soutěže Batist Nej sestřička. Celorepublikové finálové klání se uskuteční 15. září v Náchodě.

Odborníci budou ve Zlíně diskutovat o geriatrii

5.9.2018
Ve Zlíně se 6. září uskuteční ve Vzdělávacím komplexu UTB celostátní konference zaměřená na geriatrii. Zlínský geriatrický den navštíví každoročně desítky odborníků z oblasti geriatrie, interny, kardiologie a dalších příbuzných oborů. Letos se koná již 23. ročník.

Ve zlínské nemocnici točili filmaři seriál

4.9.2018
V Krajské nemocnici T. Bati natáčeli filmaři nový seriál pro děti nazvaný Kriminálka 5.C. Herec Bolek Polívka si zahrál pacienta na chirurgii, kterého přišel navštívit vnuk s kamarády.

MR artrografie zlepšila diagnostiku kloubů

31.8.2018
Oddělení zobrazovacích metod v Krajské nemocnici T. Bati je jediné ve Zlínském kraji, které pomocí magnetické rezonance vyšetřuje klouby s aplikací tekutiny přímo do kloubu. Tzv. MR artrografie umožňuje ve vybraných případech mnohem lépe rozlišit jednotlivé struktury kloubu a jejich poškození.

Projekt Jedu na dřeň opět pomáhal

28.8.2018
Součástí Barum Czech Rally Zlín byla i letos akce Jedu na dřeň, která několikrát ročně na různých akcích pomáhá shánět nové dárce kostní dřeně. Odběry zajišťoval personál Hematologicko-transfuzního oddělení Krajské nemocnice T. Bati a zájemců bylo opravdu hodně.

Prvorepubliková řezačka poputuje do muzea

22.8.2018
Je až s podivem, jaké historické „poklady“ se mohou skrývat v prostorách Krajské nemocnice T.Bati. Kupodivu se nejedná o žádné zdravotnické přístroje, ale konkrétně o tzv. kolovou řezačku papíru.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn