Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Pacientům, kteří museli přes svátky zůstat v nemocnici, zpříjemnily Vánoce dárky i koledy

27.12.2019
Pacientům, kteří museli během Vánoc zůstat na léčení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, udělaly i letos radost dárky od jednotlivců, škol i organizací. V rámci dobrovolnické akce s názvem Dobrý skutek se jich sešlo rovných 450.

Léky si v nemocnicích lze vyzvednout i o svátcích, ve Zlíně se stěhuje pohotovost pro dospělé

21.12.2019
Lékařská pohotovostní služba je ve všech nemocnicích Zlínského kraje i přes nadcházející vánoční svátky a na Nový rok zajištěna standardně jako o jiných svátcích a víkendových dnech. Výjimkou je stomatologická pohotovost ve Zlíně, která ve dnech 22., 24. 26. a 28. prosince a na Nový rok nebude v provozu. Své léky si pacienti budou moci vyzvednou i během nadcházejících dnů. Ve všech svátečních a víkendových dnech bude v pohotovostním provozu jak lékárna v budově 14 u hlavního vjezdu do nemocnice ve Zlíně, tak i lékárna v Uherskohradišťské nemocnici. V další sváteční a víkendové dny pak ve Zlíně i Uherském Hradišti bude léky možné vyzvednout vždy od 8 do 20 hodin, ve Vsetíně pouze na Boží hod, na Štěpána a na Nový rok od 8 do 14 hodin.

V případě celkové rekonstrukce „Baťovky“ bychom léčili jako v polní nemocnicí

20.12.2019
Padlo zásadní a pozitivní rozhodnutí pro naši budoucnost. Tak vnímá vedení a zaměstnanci Krajské nemocnice T. Bati rozhodnutí Zastupitelstva Zlínského kraje o postavení nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. „Jsem rád, že doba nejistoty skončila. Aby se krajské zdravotnictví mohlo rozvíjet, musíme vědět, jaké s ní má Zlínský kraj, který je jejím zakladatelem, záměry. Rozhodnutí o stavbě nové nemocnice vítáme,“ reagoval na rozhodnutí krajského zastupitelstva Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel zlínské nemocnice.

Nemocnice ve Zlíně a Vsetíně získaly akreditaci, pacientům poskytují kvalitní a bezpečnou péči

18.12.2019
Další dvě nemocnice Zlínského kraje prošly v posledních týdnech náročným auditem Spojené akreditační komise (SAK) a získaly certifikát, který je pro pacienty důležitým signálem, že jim v těchto zařízeních bude poskytnuta kvalitní a bezpečná zdravotní péče. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně absolvovala akreditační šetření vůbec poprvé, Vsetínská nemocnice byla držitelem certifikátu už v minulosti, jeho platnost však po třech letech vypršela. Nyní jsou obě zdravotnická zařízení úspěšně akreditovaná a přidala se tak k Uherskohradišťské nemocnici, která akreditaci SAK získala před třemi lety a letos na jaře ji rovněž úspěšně obhájila.

Děti předčasně narozené ve zlínské nemocnici dostaly háčkované chobotničky

17.12.2019
Celkem 16 háčkovaných chobotniček bude pomáhat předčasně narozeným dětem na Novorozeneckém oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o dar od členek Dámského klubu z Kostelan nad Moravou. „Chtěly jsme udělat radost maminkám a jejich miminkům po předčasném porodu. Věříme, že jim chobotničky pomůžou a že si je oblíbí,“ sdělila za Dámský klub Martina Dudová.

V nemocnici se objevil Mikuláš, pacienty přišlo potěšit hned několik mikulášských družin

6.12.2019
Krajskou nemocnicí Tomáše Bati ve Zlíně procházel Mikuláš se svou družinou. A ne jeden. I vzhledem počtu oddělení a zájmu zprostředkovat pacientům oblíbenou tradici se po areálu pohybovalo hned několik skupin. Návštěvy Mikulášů nejsou jediným charitativním počinem těchto dnů ve zlínské nemocnici. Chystá se také další dobrovolnická akce s názvem Dobrý skutek, jehož prostřednictvím mohou lidé zpříjemnit vánoční svátky pacientům, kteří budou zůstávat na nemocničním lůžku i během Vánoc.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn