Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

V nemocnici se objevil Mikuláš, pacienty přišlo potěšit hned několik mikulášských družin

6.12.2019
Krajskou nemocnicí Tomáše Bati ve Zlíně procházel Mikuláš se svou družinou. A ne jeden. I vzhledem počtu oddělení a zájmu zprostředkovat pacientům oblíbenou tradici se po areálu pohybovalo hned několik skupin. Návštěvy Mikulášů nejsou jediným charitativním počinem těchto dnů ve zlínské nemocnici. Chystá se také další dobrovolnická akce s názvem Dobrý skutek, jehož prostřednictvím mohou lidé zpříjemnit vánoční svátky pacientům, kteří budou zůstávat na nemocničním lůžku i během Vánoc.

Urgentní příjem bude od ledna kompletní, do jeho prostor se přestěhuje i pohotovost

4.12.2019
Pacienti, u nichž dojde k náhlé akutní změně zdravotního stavu, už nebudou bloudit po nemocničním areálu a hledat správné dveře. Postarají se o ně zdravotničtí profesionálové na zlínském oddělení urgentního příjmu. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně totiž dokončuje poslední etapu koncentrace akutní péče do jednoho místa. Od začátku ledna 2020 se proto do prostor 23. budovy přesune rovněž lékařská pohotovostní služba pro dospělé, která dosud sídlila na opačné straně areálu. Ve Zlínském kraji tak začne fungovat komplexní urgentní příjem se všemi úrovněmi akutní péče.

Paliativní tým funguje ve zlínské nemocnici téměř rok, dnes představil svou práci na konferenci

29.11.2019
Více než stovka lékařů, zdravotních sester, psychologů, sociálních pracovníků i nemocničních kaplanů z celého Zlínského kraje, ale i z dalších částí České republiky se dnes ve Zlíně účastní odborné konference Paliativní péče v nemocnici - Dobré umírání III. Akci uspořádal Podpůrný a paliativní tým Krajské nemocnice Tomáše Bati ve spolupráci s Nadačním fondem AVAST a Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou zdravotnickou školou Zlín.

Lékárna ve zlínské nemocnici bude koncem pracovního týdne uzavřena z důvodu inventury

26.11.2019
Ve dnech 28. až 29. listopadu 2019 bude lékárna KNTB uzavřena pro veřejnost z důvodu inventury. Výdejna v budově ředitelství a výdejna zdravotnických potřeb budou uzavřeny pouze 29. listopadu 2019.
 

Zlínská nemocnice poděkovala dobrovolníkům, už přes rok mezi ně patří i pes Flábík

25.11.2019
Děkujeme. Vážíme si toho, co pro pacienty děláte. Velká slova díků si vyslechli členové Dobrovolnického centra při Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně na setkání s vedením tohoto zdravotnického zařízení. Během tradičního předvánočního bilancování se také rozdávaly dárky, například pomůcky či potřeby pro práci s nemocnými lidmi, nebo na podporu dobrovolnické činnosti. Pořízeny byly díky dotaci z Fondu zdraví statutárního města Zlína.

Odborníci se na konferenci Hospital Management shodli, že nemocnice čeká změna jejich role

22.11.2019
Pátý ročník mezinárodní konference Hospital Management, které se během dvou dnů účastnilo na 250 odborníků z řad zástupců nemocnic, pojišťoven, státních regulačních orgánů a farmaceutických firem, skončil včera v Olomouci. V úvodním panelu včerejšího programu se setkali Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje, a Roman Havlík, ředitel pořádající olomoucké fakultní nemocnice. Blok moderoval Pavel Hroboň, lékař a ekonom a také bývalý náměstek ministra zdravotnictví. Diskutovalo se mimo jiné o tom, zda v zemi chybí odborný personál nebo jak by měly být rozděleny role mezi velkými a malými nemocnicemi v systému českého zdravotnictví.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn