Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Zlínská onkologie nabízí komplexní léčbu již 10 let

1.10.2018
Před deseti lety, v říjnu 2008, došlo k historickému mezníku v léčbě onkologických pacientů ve Zlínském kraji. Krajská nemocnice modernizovala provoz onkologického oddělení, vznikla jednotka intenzivní péče a dobudovala se radioterapie. Od té doby již onkologicky nemocní nemusejí dojíždět za léčbou mimo Zlínský kraj.

Zlínská nemocnice hledá canisterapeuty

25.9.2018
Dobrovolnické centrum Krajské nemocnice T. Bati rozšiřuje své aktivity o canisterapii. Od začátku října bude chodit první canisterapeutický tým za pacienty centra klinické gerontologie, následné intenzivní péče i dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. V té souvislosti zlínská nemocnice hledá další dobrovolné canisterapeuty.

Přibývá mladých lidí se srdečním zánětem

21.9.2018
Ve Zlínském kraji přibývá mladých lidí, kteří se léčí se srdečním zánětem. Nejčastěji je způsobován virovou infekcí, z laického pohledu stačí přechodit chřipku nebo jinou virózu. Pacienti z celého kraje jsou přesně diagnostikováni díky Kardiologickému oddělení KNTB a vyšetření srdce na magnetické rezonanci, což je mimořádně náročné a dlouhé vyšetření, které v kraji provádějí lékaři a radiologičtí asistenti pouze v Krajské nemocnici T. Bati.

Seminář Kuřák v ordinaci přilákal desítky zdravotníků

19.9.2018
Plicní oddělení Krajské nemocnice T. Bati připravilo spolu s předními českými odborníky seminář nazvaný Kuřák v ordinaci aneb Doporučit „nekuřte“ nestačí. Akce se zúčastnilo několik desítek sester i lékařů z celé Moravy.

Nové prostory ORL ambulancí již slouží veřejnosti

18.9.2018
Plánovaná rekonstrukce ORL ambulancí v Krajské nemocnici T. Bati byla ukončena. Pacienti i zdravotníci nyní ocení nové, moderní a především větší prostory.

V krajské nemocnici opět vařil hotelový šéfkuchař

14.9.2018

Letos již podruhé vařil v kuchyni Krajské nemocnice T. Bati šéfkuchař Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích Pavel Václavík. Pro zaměstnance i některé pacienty nachystal pestrý jídelníček.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn