Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Nemocnice ve Zlíně a Vsetíně získaly akreditaci, pacientům poskytují kvalitní a bezpečnou péči

18.12.2019
Další dvě nemocnice Zlínského kraje prošly v posledních týdnech náročným auditem Spojené akreditační komise (SAK) a získaly certifikát, který je pro pacienty důležitým signálem, že jim v těchto zařízeních bude poskytnuta kvalitní a bezpečná zdravotní péče. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně absolvovala akreditační šetření vůbec poprvé, Vsetínská nemocnice byla držitelem certifikátu už v minulosti, jeho platnost však po třech letech vypršela. Nyní jsou obě zdravotnická zařízení úspěšně akreditovaná a přidala se tak k Uherskohradišťské nemocnici, která akreditaci SAK získala před třemi lety a letos na jaře ji rovněž úspěšně obhájila.

Děti předčasně narozené ve zlínské nemocnici dostaly háčkované chobotničky

17.12.2019
Celkem 16 háčkovaných chobotniček bude pomáhat předčasně narozeným dětem na Novorozeneckém oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o dar od členek Dámského klubu z Kostelan nad Moravou. „Chtěly jsme udělat radost maminkám a jejich miminkům po předčasném porodu. Věříme, že jim chobotničky pomůžou a že si je oblíbí,“ sdělila za Dámský klub Martina Dudová.

V nemocnici se objevil Mikuláš, pacienty přišlo potěšit hned několik mikulášských družin

6.12.2019
Krajskou nemocnicí Tomáše Bati ve Zlíně procházel Mikuláš se svou družinou. A ne jeden. I vzhledem počtu oddělení a zájmu zprostředkovat pacientům oblíbenou tradici se po areálu pohybovalo hned několik skupin. Návštěvy Mikulášů nejsou jediným charitativním počinem těchto dnů ve zlínské nemocnici. Chystá se také další dobrovolnická akce s názvem Dobrý skutek, jehož prostřednictvím mohou lidé zpříjemnit vánoční svátky pacientům, kteří budou zůstávat na nemocničním lůžku i během Vánoc.

Urgentní příjem bude od ledna kompletní, do jeho prostor se přestěhuje i pohotovost

4.12.2019
Pacienti, u nichž dojde k náhlé akutní změně zdravotního stavu, už nebudou bloudit po nemocničním areálu a hledat správné dveře. Postarají se o ně zdravotničtí profesionálové na zlínském oddělení urgentního příjmu. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně totiž dokončuje poslední etapu koncentrace akutní péče do jednoho místa. Od začátku ledna 2020 se proto do prostor 23. budovy přesune rovněž lékařská pohotovostní služba pro dospělé, která dosud sídlila na opačné straně areálu. Ve Zlínském kraji tak začne fungovat komplexní urgentní příjem se všemi úrovněmi akutní péče.

Paliativní tým funguje ve zlínské nemocnici téměř rok, dnes představil svou práci na konferenci

29.11.2019
Více než stovka lékařů, zdravotních sester, psychologů, sociálních pracovníků i nemocničních kaplanů z celého Zlínského kraje, ale i z dalších částí České republiky se dnes ve Zlíně účastní odborné konference Paliativní péče v nemocnici - Dobré umírání III. Akci uspořádal Podpůrný a paliativní tým Krajské nemocnice Tomáše Bati ve spolupráci s Nadačním fondem AVAST a Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou zdravotnickou školou Zlín.

Lékárna ve zlínské nemocnici bude koncem pracovního týdne uzavřena z důvodu inventury

26.11.2019
Ve dnech 28. až 29. listopadu 2019 bude lékárna KNTB uzavřena pro veřejnost z důvodu inventury. Výdejna v budově ředitelství a výdejna zdravotnických potřeb budou uzavřeny pouze 29. listopadu 2019.
 

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn