Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

První děti si vyslechly gratulace - hodně zdraví a také být v životě vícekrát první

2.1.2020
Vzácní hosté dnes navštívili porodnici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Hejtman Jiří Čunek přišel pozdravit chlapečka Jakuba, první letošní dítě narozené ve Zlínském kraji, primátor Jiří Korec zamířil za Oliverem, který je prvním občanem krajského města narozeným v roce 2020.

Během silvestrovské noci ošetřili zdravotníci přes padesát pacientů, mezi nimi i opilé či popálené děti

1.1.2020
Zranění po pádu v opilosti, otravy alkoholem u dětí, popáleniny od pyrotechniky, ale například i amputovaný článek prstu museli během silvestrovské noci ošetřit zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Jen od půlnoci do šesté hodiny ranní pečovali o více než padesátku pacientů, zdravotníci i přesto hodnotí průběh letošních oslav příchodu nového roku jako standardní nebo i klidnější oproti rokům předešlým.

Prvním letošním dítětem Zlínského kraje je chlapeček Jakub narozený ve zlínské nemocnici

1.1.2020
První dítě roku 2020 ve Zlínském kraji si letos pospíšilo a narodilo se už 11 minut po silvestrovské půlnoci v porodnici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Je jím chlapeček Jakub, který při porodu vážil 4160 gramů, jeho maminka Kateřina Hnaníčková je z Valašských Klobouk.

Pacientům, kteří museli přes svátky zůstat v nemocnici, zpříjemnily Vánoce dárky i koledy

27.12.2019
Pacientům, kteří museli během Vánoc zůstat na léčení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, udělaly i letos radost dárky od jednotlivců, škol i organizací. V rámci dobrovolnické akce s názvem Dobrý skutek se jich sešlo rovných 450.

Léky si v nemocnicích lze vyzvednout i o svátcích, ve Zlíně se stěhuje pohotovost pro dospělé

21.12.2019
Lékařská pohotovostní služba je ve všech nemocnicích Zlínského kraje i přes nadcházející vánoční svátky a na Nový rok zajištěna standardně jako o jiných svátcích a víkendových dnech. Výjimkou je stomatologická pohotovost ve Zlíně, která ve dnech 22., 24. 26. a 28. prosince a na Nový rok nebude v provozu. Své léky si pacienti budou moci vyzvednou i během nadcházejících dnů. Ve všech svátečních a víkendových dnech bude v pohotovostním provozu jak lékárna v budově 14 u hlavního vjezdu do nemocnice ve Zlíně, tak i lékárna v Uherskohradišťské nemocnici. V další sváteční a víkendové dny pak ve Zlíně i Uherském Hradišti bude léky možné vyzvednout vždy od 8 do 20 hodin, ve Vsetíně pouze na Boží hod, na Štěpána a na Nový rok od 8 do 14 hodin.

V případě celkové rekonstrukce „Baťovky“ bychom léčili jako v polní nemocnicí

20.12.2019
Padlo zásadní a pozitivní rozhodnutí pro naši budoucnost. Tak vnímá vedení a zaměstnanci Krajské nemocnice T. Bati rozhodnutí Zastupitelstva Zlínského kraje o postavení nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. „Jsem rád, že doba nejistoty skončila. Aby se krajské zdravotnictví mohlo rozvíjet, musíme vědět, jaké s ní má Zlínský kraj, který je jejím zakladatelem, záměry. Rozhodnutí o stavbě nové nemocnice vítáme,“ reagoval na rozhodnutí krajského zastupitelstva Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel zlínské nemocnice.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn