Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Opatření kvůli koronaviru pokračují, do nemocnic odteď jen s akutními problémy a přes třídící místa

17.3.2020
Pouze akutní pacienty ošetří nyní nemocnice Zlínského kraje, které se připravují na případný nárůst počtu lidí s onemocněním COVID-19. Od začátku tohoto týdne začaly postupně nemocnice v Uherském Hradišti, Vsetíně, Kroměříži a také ve Zlíně rušit plánované operace a vyšetření, tedy péči, kterou je možné odložit. Pro neakutní pacienty se nemocniční areály uzavírají, vstupy do nich jsou kontrolované a pacienti, kteří potřebují akutní a neodkladnou péči, musí projít speciálně zřízenými třídícími místy. Nemocnice tak cíleně uvolňují lůžkové kapacity, šetří ochranné pomůcky a chrání své zdravotníky před rizikem nákazy novým koronavirem.

Upozornění pro pacienty, kteří směřují do nemocnice k akutnímu stomatologickému ošetření

17.3.2020
V případě potřeby akutního stomatologického ošetření prosíme pacienty, aby se spojili telefonicky s recepcí oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie KNTB a.s. na čísle 577 552 312, kde budete informováni o dalším postupu. Důrazně Vás žádáme, nevstupujte bez předchozí domluvy do budovy 21. Můžete nakazit ostatní pacienty a ošetřující zdravotnický personál.
 

Informujeme pacienty, že nařízení Vlády ČR uzavřelo pro veřejnost i obě nemocniční bistra

14.3.2020
Upozorňujeme pacienty, že nemocniční provozovny BISTRO 51 a BISTRO 26 jsou v souvislosti s nařízením Vlády České republiky až do odvolání uzavřeny pro veřejnost a slouží pouze pro potřeby zaměstnanců Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Děkujeme za pochopení.

Zákaz návštěv v nemocnici nadále trvá, doprovod u porodu je možný s omezeními

13.3.2020
Dnes jsme obdrželi nové rozhodnutí Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně, které připouští i doprovod otce či jiných osob u porodu, pokud nebyly v posledních 14 dnech před porodem v zemi s vysokým rizikem přenosu nákazy. Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně nadále trvá.

Dárci krve mohou k odběru, pro transfúzní oddělení neplatí zákaz shromáždění nad 30 osob

13.3.2020
Hematologicko-transfúzní oddělení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně reaguje na nařízení Vlády České republiky ze dne 12. března 2020, dle kterého platí zákaz shromáždění více než 30 osob. Toto nařízení se NEVZTAHUJE na činnost zařízení transfuzní služby. Podle odborníků je vzhledem k nárůstu počtu onemocnění novým koronavirem v České republice a v Evropě doporučena měsíční pauza v darování krve u dárců, kteří se vrátili z oblastí zasažených touto infekcí. Samozřejmě platí, že k odběru by měli přijít jen lidé, kteří se cítí dobře a jsou zdraví.

Zákaz se zpřísnil, nemocnice dostaly nařízení zakázat návštěvy porodnic a dětských oddělení

12.3.2020
Návštěvy v porodnicích, na novorozeneckých a dětských odděleních jsou od včerejšího odpoledne zakázány rovněž ve všech čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Opaření se týká i doprovodu žen, které přicházejí k porodu. Nemocnice, které návštěvy ve svých areálech zakázaly už dříve, dostaly včera nařízení z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, aby původní zákazy ještě zpřísnily. Podle krajských hygieniků se jedná o mimořádné opatření související s nárůstem počtu onemocnění novým koronavirem v České republice.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn