Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuálně

Aktuality

Korunka nadělovala na neonatologii

20.12.2017
Zástupci neziskové organizace Korunka Luhačovice přinesli na Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati vánoční nadílku. Nejednalo se pouze o dárky pro maminky a novorozence, ale také například o novorozeneckou digitální váhu v hodnotě 10 tisíc korun.

Dětské oddělení navštívili herci i fotbalisté

19.12.2017
Malí pacienti Dětského oddělení Krajské nemocnice T. Bati si mohli před Vánoci užít trochu radosti i během svého nemocničního pobytu. Navštívilo je totiž několik herců Městského divadla Zlín a někteří fotbalisté FC Fastav Zlín.

Nový stůl unese 250 kilového pacienta

11.12.2017
Operatéři v Krajské nemocnici T. Bati začali používat nový vysoko zátěžový operační stůl Trumpf. Důvodem k pořízení takového zařízení je narůstající počet silně obézních pacientů. Na klasickém operačním stole s nosností do 135 kilogramů může být totiž akutní operace pro takové pacienty riziková.

Mikuláš nezapomněl ani na malé pacienty

6.12.2017
Mikuláš s krásnými anděly a rozvernými čerty zavítal také na dětské oddělení Krajské nemocnice T. Bati. Studenti třetího ročníku Střední zdravotnické školy Zlín, kteří chodí na dětské oddělení pravidelně, potěšili malé pacienty nejen kostýmy a scénkami, ale také dárečky. Na otázku ohledně zlobení sice děti odpovídat nechtěly, zato potom ochotně Mikuláši předvedly básničky nebo písničky.

Nadace bude opět učit, jak správně pečovat o své blízké

6.12.2017
Nadační fond Zůstaneme doma ve spolupráci s Krajskou nemocnicí T. Bati nabízí už podruhé zdarma pomoc při péči o blízké v domácím prostředí. Lektorky fondu zájemce například naučí, jak zvládnout polohování, jak provést hygienu či vybrat správné pomůcky.

Nový babybox „pokřtil“ zakladatel Hess

5.12.2017
Nový zlínský babybox dnes přijel oficiálně pokřtít Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v České republice. Spolu s ním se akce kromě vedení nemocnice a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka zúčastnili také zástupci města a řada sponzorů v čele s firmou Rossmann a Zuzanou Baudyšovou, ředitelkou Nadace Naše dítě.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn