Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Nemocnice Zlínského kraje ve svých areálech ruší nejbližší připravované akce pro veřejnost

11.3.2020
Preventivní, vzdělávací a náborové akce pro veřejnost, které chtěly nemocnice Zlínského kraje pořádat v nejbližší době ve svých areálech, se konat nebudou. Zdravotnická zařízení je odkládají nebo ruší v souvislosti s aktuálním výskytem onemocnění novým koronavirem v České republice. Vláda už od včerejšího večera zakázala všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Nemocnice odvolaly i akce pro méně lidí, cílem je chránit pacienty a zdravotníky a neohrožovat je případným zavlečením infekce do areálů zdravotnických zařízení.

Máte u nás plánované vyšetření po návratu z ciziny? Raději se prosím přeobjednejte

10.3.2020
Vážení pacienti, pokud jste se vrátili ze zahraničí, především z Itálie, Francie, Německa, Rakouska a dalších zemí s výskytem koronaviru, a máte v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně termín plánovaného vyšetření do 14 dní po návratu, kontaktujte, prosím, telefonicky toto příslušné pracoviště, kde jste objednáni, a zde Vám sdělí další postup, případně Vás přeobjednají na jiný termín. V žádném případě bez telefonické dohody tato pracoviště nenavštěvujte!

Nemocnice zavádějí společná opatření, připravují se na riziko výskytu koronaviru

6.3.2020
Nemocnice Zlínského kraje začínají zavádět opatření, kterými se připravují na případný nárůst počtu lidí, u nichž by se mohly vyskytnou příznaky onemocnění novým koronavirem. Ve všech čtyřech nemocnicích platí plošný zákaz návštěv. Už o nadcházejícím víkendu zajistí všechny nemocnice zdravotnickou službu, která bude provádět odběry v domácnostech. Stále ale platí pokyn hygieniků, aby lidé s možným rizikem přenosu infekčního onemocnění nechodili do nemocnic, zůstali doma a kontaktovali linku 112. Nemocnice také sledují návrat svých zaměstnanců z dovolených a řeší jejich případné setrvání v domácí karanténě.

Workshop na Zlínském zámku naučí zájemce háčkovat na pomoc předčasně narozeným dětem

2.3.2020
Na Zlínském zámku se už tuto sobotu budou vyrábět háčkované čepičky, ponožtičky nebo brože na podporu Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Zapojit se mohou všichni, kdo mají do háčkování chuť, mají šikovné ruce a chtějí pomáhat předčasně narozeným dětem a jejich rodinám. Workshop připravila organizace Nedoklubko podporující rodiče předčasně narozených dětí v celé České republice ve spolupráci s Krampolinkou.

Důležité upozornění pro pacienty, kteří aktuálně pobývali v rizikových oblastech

28.2.2020
Po návratu z regionů Čínská lidová republika, Jižní Korea, Hong-Kong, Irán, Itálie (regiony Benátsko, Lombardie, Emilia-Romagna a Piedmont), Japonsko a Singapur pečlivě sledujte svůj zdravotní stav. V případě výskytu horečky nad 38°C, dýchacích obtíží zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře anebo pracoviště Protipeidemiologického odboru Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, kde Vám budou poskytnuty informace.  

Sobota 29. února je Dnem vzácných onemocnění, nemocnice ve Zlíně kampaň podporuje

27.2.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se připojila k právě probíhající kampani, která má upozornit na to, že jsou mezi námi lidé trpící vzácnými onemocněními. V České republice se s nimi léčí více než pět procent obyvatel. Kampaň vyvrcholí v sobotu 29. února, který byl vyhlášen Dnem vzácných onemocnění.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn