Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Odběrové místo v krajské nemocnici slouží také samoplátcům a nabízí objednání on-line

1.9.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně zavedla pro samoplátce možnost podstoupit PCR test na možné nakažení onemocněním COVID-19. Tímto rozhodnutím vychází vstříc zájemcům, kteří potřebují znát svůj zdravotní stav například kvůli cestě na dovolenou do zahraničí. Testování je možné absolvovat v COVID AMBULANCI, která se nachází v prostorách 20. pavilonu. Objednat se na konkrétní datum a čas je nyní možné on-line na stránce mo.bnzlin.cz.

Urgentní příjem během léta řeší vedle vážných případů i opilecké stavy nebo poštípání komárem

10.8.2020
Poštípání od komárů, spálená kůže po delším pobytu na slunci, opilost, chronické potíže, bolesti zubů - i takovými případy se zabývají zdravotníci Oddělení urgentního příjmu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. A to i přesto, že tyto ze zdravotnického hlediska neurgentní stavy nebo banality by měli lidé řešit třeba jen zakoupením vhodného léku v lékárně, případně se svými praktickými lékaři či stomatology v běžné pracovní době. 

Zlínští kardiologové použili jako první u nás stent pro vyztužení cévy o neobvykle velkém průměru

28.7.2020
Zlínští kardiologové opravili srdeční tepnu osmdesátileté pacientky speciálním stentem, který použili jako vůbec první v České republice. Žena z Kroměřížska trpěla kardiovaskulárními potížemi, které se projevovaly nedostatečným zásobením srdečního svalu krví, což pociťovala jako problém s dýcháním. Odborníci z Kardiologického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně odhalili, že u pacientky došlo k naštípnutí koronární tepny, která navíc měla neobvykle velký průměr 5,7 mm. Cévy o průměru mezi pěti a šesti milimetry se na srdci vyskytují zřídka, bylo tedy nutné zajistit největší lékový stent, který je aktuálně na trhu dostupný. Intervenční kardiologický výkon se podařil a pacientka byla na konci minulého týdne v pořádku propuštěna z nemocnice domů.

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně prezentuje svá pracoviště a novinky i v televizním magazínu

20.7.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má svůj magazín ve vysílání televize TVS. Jde o čtvrtletník, který si klade za cíl seznámit diváky jak s jednotlivými pracovišti největšího zdravotnického zařízení v regionu, tak s aktuálním děním. Hlavní reportáž prvního dílu představuje urgentní příjem, tedy oddělení, kam míří pacienti, které potká náhlá změna zdravotního stavu. Magazín lze shlédnout až do neděle 2. srpna v rámci televizního vysílání TVS nebo prostřednictvím internetu 

Nemocnice ve Zlíně a Hradišti získaly akreditace pro praktickou výuku, sestrám ušetří dojíždění

2.7.2020
Zdravotní sestry, které si chtějí rozšířit svou specializaci, mohou nyní praktickou část studia absolvovat přímo v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně nebo v Uherskohradišťské nemocnici. Obě nemocnice nově získaly od Ministerstva zdravotnictví České republiky akreditace, které je opravňují k uskutečňování praktické části výuky. V Uherském Hradišti nabízejí vzdělávací program pro intenzivní péči, ve Zlíně také a k němu ještě dva další pro péči v chirurgických a interních oborech. Využít možnost absolvovat praktickou část specializačního vzdělávání mohou nejen kmenové sestry obou těchto nemocnic, ale i jejich kolegyně z okolních zařízení lůžkové péče.

OPATŘENÍ NEMOCNICE V SOUVISLOSTI S COVID-19 A AKTUÁLNÍ INFORMACE K JEJÍMU PROVOZU

30.6.2020
Od poloviny března se zásadním způsobem změnil režim fungování Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Zdravotnické zařízení reaguje na vládní krizová opatření vydávaná v souvislosti s epidemiologickou situací v České republice. Naším cílem bylo a stále je minimalizovat riziko přenosu infekčního onemocnění novým koronavirem na zdravotníky, kteří musí nepřetržitě zajišťovat neodkladnou péči o pacienty s akutními zdravotními komplikacemi a péči o chronické pacienty. Jak funguje režim nemocnice aktuálně najdete v krátkém přehledu.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn