Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Zlínští divadelníci ušili pro nemocnici 500 látkových roušek, zdravotníci nabízí zájemcům materiál

18.3.2020
Městské divadlo ve Zlíně dnes předalo zdravotníkům a zaměstnancům Krajské nemocnice Tomáš Bati 500 kusů látkových skládaných roušek. Tyto nyní velmi potřebné pomůcky ušili během rekordní dvou dnů jeho zaměstnanci. „Ať slouží těm, kterým v tomto čase každý den tleskáme,“ vzkázal Petr Michálek, ředitel zlínského divadla. „Je až neuvěřitelné, že zaměstnanci divadla dokázali během pouhých dvou dnů vyrobit takové množství roušek. Jsme za takovou pomoc, ale i za veřejnou podporu, opravdu vděční,“ reagoval Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

V nemocnicích ve Zlíně, Kroměříži a Uherském Hradišti se mění pravidla pro darování krve

18.3.2020
Pravidla pro dárcovství krve se v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti a Kroměříži mění. Důvodem je aktuálně probíhající pandemie koronaviru, jenž si vynutila přijetí dalších opatření k ochraně dárců i zdravotnického personálu hematologicko – transfuzních oddělení. Nová pravidla začnou platit od středy 18. března 2020. Beze změn zůstává zatím dárcovství krve ve Vsetínské nemocnici.

Nemocnice Zlínského kraje spustily nový web, na kterém lidé najdou informace o koronaviru

18.3.2020
Nemocnice založené Zlínským krajem spustily nový web věnovaný aktuálně probíhající pandemii koronaviru. Na odkazu www.nemocnice-zk.cz mohou zájemci najít informace z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Uherskohradišťské nemocnice, Vsetínské nemocnice a Kroměřížské nemocnice, které se týkají tohoto tématu. Kromě toho lze na uvedeném webu nalézt i zprávy z Ministerstva zdravotnictví ČR a dalších oficiálních zdrojů.

Studenti medicíny a dalších zdravotnických oborů mohou své služby nabídnout zde

18.3.2020
Studenti medicíny a dalších zdravotnických oborů, kteří mají z nařízení Vlády ČR povinnost nabídnout své služby nemocnicím, mohou v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně kontaktovat paní Jiřinu Faltýnkovou prostřednictvím telefonu na číslech 577 552 624 a 605 445 412 nebo na e-mailu jirina.faltynkova@bnzlin.cz. Děkujeme.

Úrazová ambulance ode dneška neprovádí ošetření poúrazových kontrol a neakutních stavů

18.3.2020
Upozorňujeme pacienty, že od 18. 3. 2020 Traumatologická (úrazová) ambulance Oddělení urgentního příjmu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně neprovádí ošetření poúrazových kontrol, u nichž nehrozí prodlení, a neakutních stavů. Prosíme, v případě dotazů kontaktujte na telefonních linkách 577 552 377 nebo 577 552 273. Děkujeme za pochopení.

Opatření kvůli koronaviru pokračují, do nemocnic odteď jen s akutními problémy a přes třídící místa

17.3.2020
Pouze akutní pacienty ošetří nyní nemocnice Zlínského kraje, které se připravují na případný nárůst počtu lidí s onemocněním COVID-19. Od začátku tohoto týdne začaly postupně nemocnice v Uherském Hradišti, Vsetíně, Kroměříži a také ve Zlíně rušit plánované operace a vyšetření, tedy péči, kterou je možné odložit. Pro neakutní pacienty se nemocniční areály uzavírají, vstupy do nich jsou kontrolované a pacienti, kteří potřebují akutní a neodkladnou péči, musí projít speciálně zřízenými třídícími místy. Nemocnice tak cíleně uvolňují lůžkové kapacity, šetří ochranné pomůcky a chrání své zdravotníky před rizikem nákazy novým koronavirem.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn