Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Seniorky čekající na převoz sanitkou je nám líto, situaci ale předcházely objektivní příčiny

5.10.2020
Příběh třiadevadesátileté seniorky, která po ošetření čekala na lůžku v čekárně oddělení urgentního příjmu zlínské nemocnice několik hodin na odvoz sanitkou, byl na stránkách deníku Právo respektive na serveru Novinky.cz popsán z pohledu redaktora, jenž byl částečně svědkem události. Deníku jsme po upozornění na tento případ a po zaslání dotazů poskytli tentýž den podrobnou odpověď s popisem situace na pracovišti, kde je mimo jiné poskytována neodkladná péče o život ohrožující stavy. Zveřejněna byla jen malá část naší odpovědi. Považujeme však za důležité uvést její plné znění, které může přispět k lepšímu a objektivnějšímu pohledu na tuto bezesporu politováníhodnou událost.

V nemocnicích Zlínského kraje volilo šestatřicet pacientů, k jednomu z nich musela speciální komise

2.10.2020
V ochranných oblecích, s respirátory, štíty, rukavicemi a také se zvláštními přenosnými volebními schránkami vstupovala dnes dopoledne speciální volební komise na jeden z nemocničních pokojů Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Přísná hygienická opatření byla nezbytná, protože komise složená ze zapisovatele jmenovaného Krajským úřadem Zlínského kraje a dvou vojáků Armády České republiky mířila za sedmapadesátiletým mužem ze Zlína, který v nemocnici leží s podezřením na onemocnění koronavirem. Také on chtěl ale využít svého práva hlasovat v letošních krajských a senátních volbách a v místním referendu. Zájem volit z nemocničního lůžka projevilo tentokrát 36 pacientů hospitalizovaných v nemocnicích Zlínského kraje, pouze v tomto jediném případě však šlo o voliče, ke kterému bylo nutné pozvat speciální volební komisi.

Covidové pacienty už přijímají i další nemocnice v kraji, v Uherském Hradišti odkládají operace

1.10.2020
Ve Zlínském kraji se mění systém péče o pacienty s koronavirem, vedle Uherskohradišťské nemocnice je začaly přijímat už i všechny další nemocnice v jednotlivých okresech. Důvodem změny je rostoucí počet hospitalizovaných s covidem-19. Dosud byla pro covidové pacienty z celého kraje vyčleněna právě nemocnice v Uherském Hradišti, její kapacita se ale začíná plnit a musí už odkládat plánované operace. Vedení nemocnic Zlínského kraje ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži se na změně distribuce covidových pacientů v tomto týdnu dohodlo i se zdravotnickou záchranou službou a s provozovatelem soukromé nemocnice ve Valašském Meziříčí.

Zlínská nemocnice se opět připojí k Českému dni proti rakovině, kytičky nabídne v lékárnách

29.9.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se opět připojila k Českému dni proti rakovině, který letos kvůli jarní vlně koronaviru připadl netradičně na středu 30. září. Vzhledem k současné epidemiologické situaci a omezením souvisejícím s onemocněním COVID-19 ale tentokrát nebudou dobrovolníci v rámci veřejné sbírky prodávat kytičky v jejím areálu, zájemci si je ale budou moci koupit ve dvou nemocničních lékárnách v budovách 14 a 26, a to až do pátku 2. října 2020.

Odběrový stan zlínské nemocnice bude v provozu i o nadcházejícím prodlouženém víkendu

25.9.2020
Odběrový stan Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, který je umístěn na parkovišti vedle sídla záchranné služby a je dostupný přímo z Havlíčkova nábřeží, bude v provozu i o nadcházejícím prodlouženém víkendu. Odběry budou probíhat v sobotu, v neděli i ve sváteční pondělí každý den od 7.00 do 15.30 hodin. Jsou bez objednání a přijet mohou lidé odeslaní k odběru lékařem, ale i samoplátci. Více informací o odběrech ve zlínské nemocnici najdete na www.kntb.cz/odberove-misto.

ZAJIŠTĚNÍ VOLEB 2020 V KRAJSKÉ NEMOCNICI TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ

22.9.2020

V letošním roce v termínu 2. až 3. 10. proběhnou troje hlasování, a to volby do zastupitelstva Zlínského kraje, volby do 1/3 Senátu Parlamentu České republiky a místní referendum pro občany s trvalým pobytem na území města Zlína. V těchto volbách a místním referendu mohou pacienti hospitalizovaní v Krajské nemocnici T. Bati volit i během hospitalizace, ale za určitých velmi specifických podmínek. Novinkou těchto voleb je možnost volit ve všech typech voleb i pro pacienty hospitalizované na odděleních, která jsou z rozhodnutí hygieniků uzavřena z důvodu pandemie COVID-19 anebo pro pacienty, kteří mají během hospitalizace nařízenou karanténu či izolaci.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn