Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně prezentuje svá pracoviště a novinky i v televizním magazínu

20.7.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má svůj magazín ve vysílání televize TVS. Jde o čtvrtletník, který si klade za cíl seznámit diváky jak s jednotlivými pracovišti největšího zdravotnického zařízení v regionu, tak s aktuálním děním. Hlavní reportáž prvního dílu představuje urgentní příjem, tedy oddělení, kam míří pacienti, které potká náhlá změna zdravotního stavu. Magazín lze shlédnout až do neděle 2. srpna v rámci televizního vysílání TVS nebo prostřednictvím internetu 

Nemocnice ve Zlíně a Hradišti získaly akreditace pro praktickou výuku, sestrám ušetří dojíždění

2.7.2020
Zdravotní sestry, které si chtějí rozšířit svou specializaci, mohou nyní praktickou část studia absolvovat přímo v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně nebo v Uherskohradišťské nemocnici. Obě nemocnice nově získaly od Ministerstva zdravotnictví České republiky akreditace, které je opravňují k uskutečňování praktické části výuky. V Uherském Hradišti nabízejí vzdělávací program pro intenzivní péči, ve Zlíně také a k němu ještě dva další pro péči v chirurgických a interních oborech. Využít možnost absolvovat praktickou část specializačního vzdělávání mohou nejen kmenové sestry obou těchto nemocnic, ale i jejich kolegyně z okolních zařízení lůžkové péče.

OPATŘENÍ NEMOCNICE V SOUVISLOSTI S COVID-19 A AKTUÁLNÍ INFORMACE K JEJÍMU PROVOZU

30.6.2020
Od poloviny března se zásadním způsobem změnil režim fungování Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Zdravotnické zařízení reaguje na vládní krizová opatření vydávaná v souvislosti s epidemiologickou situací v České republice. Naším cílem bylo a stále je minimalizovat riziko přenosu infekčního onemocnění novým koronavirem na zdravotníky, kteří musí nepřetržitě zajišťovat neodkladnou péči o pacienty s akutními zdravotními komplikacemi a péči o chronické pacienty. Jak funguje režim nemocnice aktuálně najdete v krátkém přehledu.

Novorozence ve zlínské porodnici budou chránit nové monitory dechu od Nadace Křižovatka

26.6.2020
Dalších šestadvacet nových monitorů dechu dnes předala Nadace Křižovatka v porodnici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Dar v celkové hodnotě 52 tisíc korun pořídila díky finanční podpoře společností PREVENTADO, Continental Barum, MITAS, Teplárna Otrokovice a Local Energies. Monitory, které jsou dnes už nepostradatelnou pomůckou v prevenci Syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS), dodává nadace na novorozenecká a dětská oddělení nemocnic v České republice už 25 let.

Knihovna i Zásilkovna ve zlínské nemocnici bude od zítřka opět otevřena

24.6.2020
Od čtvrtka 25. 6. bude znovu otevřena knihovna. Navštívit ji bude možné v běžných otevíracích časech. Nabídne rozsah služeb v plném rozsahu a to včetně Zásilkovny, jak pro zaměstnance, tak pro externí uživatele. 

Těžko uvěřitelný los přisoudil Mudříkům opět druhé místo v kampani Do práce na kole

19.6.2020
Los rozhodl, že jsou opět druhé. Těžko uvěřitelná náhoda potkala Dagmar Studýnkovou a Adélu Maňákovou, lékařky Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, při vyhlašování výsledků letošní motivační kampaně Do práce na kole. Stejně jako v roce 2019 měly šanci na vítězství v kategorii Týmová pravidelnost. A stejně jako loni los rozhodl, že skončily druhé.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn