Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Zlínská nemocnice se opět připojí k Českému dni proti rakovině, kytičky nabídne v lékárnách

29.9.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se opět připojila k Českému dni proti rakovině, který letos kvůli jarní vlně koronaviru připadl netradičně na středu 30. září. Vzhledem k současné epidemiologické situaci a omezením souvisejícím s onemocněním COVID-19 ale tentokrát nebudou dobrovolníci v rámci veřejné sbírky prodávat kytičky v jejím areálu, zájemci si je ale budou moci koupit ve dvou nemocničních lékárnách v budovách 14 a 26, a to až do pátku 2. října 2020.

Odběrový stan zlínské nemocnice bude v provozu i o nadcházejícím prodlouženém víkendu

25.9.2020
Odběrový stan Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, který je umístěn na parkovišti vedle sídla záchranné služby a je dostupný přímo z Havlíčkova nábřeží, bude v provozu i o nadcházejícím prodlouženém víkendu. Odběry budou probíhat v sobotu, v neděli i ve sváteční pondělí každý den od 7.00 do 15.30 hodin. Jsou bez objednání a přijet mohou lidé odeslaní k odběru lékařem, ale i samoplátci. Více informací o odběrech ve zlínské nemocnici najdete na www.kntb.cz/odberove-misto.

ZAJIŠTĚNÍ VOLEB 2020 V KRAJSKÉ NEMOCNICI TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ

22.9.2020

V letošním roce v termínu 2. až 3. 10. proběhnou troje hlasování, a to volby do zastupitelstva Zlínského kraje, volby do 1/3 Senátu Parlamentu České republiky a místní referendum pro občany s trvalým pobytem na území města Zlína. V těchto volbách a místním referendu mohou pacienti hospitalizovaní v Krajské nemocnici T. Bati volit i během hospitalizace, ale za určitých velmi specifických podmínek. Novinkou těchto voleb je možnost volit ve všech typech voleb i pro pacienty hospitalizované na odděleních, která jsou z rozhodnutí hygieniků uzavřena z důvodu pandemie COVID-19 anebo pro pacienty, kteří mají během hospitalizace nařízenou karanténu či izolaci.

Zlínský geriatrický den proběhl i letos v téměř kompletním rozsahu, ale s opatřeními

21.9.2020
Za velmi přísných hygienicko-epidemiologických opatření se uskutečnil už XXV. Zlínský geriatrický den. Navzdory komplikované situaci způsobené pandemií koronaviru se organizátorům z Centra klinické gerontologie Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně podařilo zrealizovat téměř kompletní odborný program. 

O víkendu bude v kraji možné postoupit PCR test bez objednání pouze ve zlínské nemocnici

18.9.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně umožní zájemcům podstoupit i o víkendu laboratorní PCR testy na onemocnění novým koronavirem SARS CoV-2 (dříve COVID-19). Přijet mohou bez objednání do odběrového stanu, který se nachází na parkovišti u budovy Záchranné zdravotnické služby Zlínského kraje, a to v čase od 7.00 do 15.30 hodin. K doběru mohou zamířit jak lidé odeslaní lékařem, tak i samoplátci.

Počty odběrů na covid rostou, zlínská nemocnice přidala další místo, vzorky odeberou přímo z auta

14.9.2020
Od konce srpna vzrostly počty lidí, kteří se obracejí na Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, aby se nechali otestovat na onemocnění Covid-19. Denně tak zdravotníci v tamní COVID ambulanci provedou 150 až 200 odběrů vzorků, což je dvojnásobek oproti období na konci letních prázdnin. Rostou přitom spíše počty lidí, které na testy posílají praktičtí lékaři a epidemiologové, samoplátců ubylo a přichází jich kolem deseti za den. Aby nemocnice nápor zájemců o testy lépe zvládala, otevírá od dnešního dne druhé odběrové místo, kam je možné zamířit i bez objednání a vzorky jsou odebírány systémem drive thru přímo přes okénko automobilu.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn