Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Důležité upozornění pro pacienty, kteří aktuálně pobývali v rizikových oblastech

28.2.2020
Po návratu z regionů Čínská lidová republika, Jižní Korea, Hong-Kong, Irán, Itálie (regiony Benátsko, Lombardie, Emilia-Romagna a Piedmont), Japonsko a Singapur pečlivě sledujte svůj zdravotní stav. V případě výskytu horečky nad 38°C, dýchacích obtíží zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře anebo pracoviště Protipeidemiologického odboru Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, kde Vám budou poskytnuty informace.  

Sobota 29. února je Dnem vzácných onemocnění, nemocnice ve Zlíně kampaň podporuje

27.2.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se připojila k právě probíhající kampani, která má upozornit na to, že jsou mezi námi lidé trpící vzácnými onemocněními. V České republice se s nimi léčí více než pět procent obyvatel. Kampaň vyvrcholí v sobotu 29. února, který byl vyhlášen Dnem vzácných onemocnění.

Nemocnice Zlínského kraje jsou na koronavirus připraveny, odborníci radí nepanikařit

26.2.2020
Nemocnice Zlínského kraje jsou na případné pacienty s podezřením na nákazu novým koronavirem připraveny. Zdravotníci v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži dostali instrukce, jak mají postupovat v případě, že by se v kterékoliv z nich objevil pacient s podezřením na toto onemocnění. Mají rovněž k dispozici ochranné pomůcky, jsou jimi vybaveny zejména pracoviště, kde je největší pravděpodobnost, že by mohlo ke kontaktu s takovýmto pacientem dojít, tedy zlínský urgentní příjem a akutní příjmy dalších třech nemocnic.

Nemocnice zmírnila zákaz návštěv alespoň v porodnici, v regionu je stále vysoký počet infekcí

21.2.2020
Za pacienty hospitalizovanými v Uherskohradišťské, Vsetínské a Kroměřížské nemocnici mohou znovu návštěvy, nemocnost v těchto regionech podle krajských hygieniků poklesla. Na Zlínsku je nemocnost stále vysoká, Krajská nemocnice T. Bati tak prozatím alespoň zmírnila opatření v porodnici, na ostatních lůžkových odděleních zákaz návštěv dál platí. Nemocnice Zlínského kraje vyhlásily zákazy před třemi týdny kvůli nárůstu počtu chřipkových onemocnění.

Nemocnice otevřela nový pavilon, na jednom místě koncentruje paliativní péči a léčbu bolesti

17.2.2020
V tuzemsku unikátní koncept, který dnes představila Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, spojuje na jednom místě léčbu bolesti, paliativní péči o vážně nemocné a umírající, ale také duchovní službu a sociální i psychologickou pomoc pro pacienty a jejich blízké. Ve zlínské nemocnici je nyní tato péče pod jednou střechou, lidé ji najdou v prostorách nově zrekonstruovaného pavilonu 10. Krajská nemocnice T. Bati investovala do stavebních úprav a dovybavení ambulantního provozu 9 milionů korun z vlastního rozpočtu.

Mši za nemocné a zdravotníky sloužil Bohumír Vitásek, vysvětil také nový pavilon číslo 10

13.2.2020
Prostory nově zrekonstruovaného pavilonu číslo 10, který začal od letošního února sloužit pacientům Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, dnes vysvětil Mons. Bohumír Vitásek, biskupský delegát pro pastoraci nemocných v Arcidiecézi olomoucké. Zdravotnické zařízení navštívil u příležitosti Světového dne nemocných, který připadá na 11. února, aby sloužil mši svatou za nemocné i zdravotníky. 

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn