Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Odborníci se na konferenci Hospital Management shodli, že nemocnice čeká změna jejich role

22.11.2019
Pátý ročník mezinárodní konference Hospital Management, které se během dvou dnů účastnilo na 250 odborníků z řad zástupců nemocnic, pojišťoven, státních regulačních orgánů a farmaceutických firem, skončil včera v Olomouci. V úvodním panelu včerejšího programu se setkali Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje, a Roman Havlík, ředitel pořádající olomoucké fakultní nemocnice. Blok moderoval Pavel Hroboň, lékař a ekonom a také bývalý náměstek ministra zdravotnictví. Diskutovalo se mimo jiné o tom, zda v zemi chybí odborný personál nebo jak by měly být rozděleny role mezi velkými a malými nemocnicemi v systému českého zdravotnictví.

Diabetologický den: Do Zlína se sjely české špičky v oboru léčby pacientů s cukrovkou

15.11.2019
Více než sedm desítek odborníků z celé České republiky se včera účastnilo dalšího ročníku tradičního Diabetologického dne, který ve Zlíně uspořádalo Diabetologické centrum Krajské nemocnice Tomáše Bati. Tématem byly aktuální pokroky v diagnostice a terapii diabetes mellitus, účastníci si vyslechli přednášky špiček v oboru. Mezi přednášejícími nechyběl například předseda České diabetologické společnosti profesor Jan Škrha ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze nebo profesor Milan Kvapil z pražské Fakultní nemocnice Motol a další členové výboru odborné společnosti.

Centrum pro závislé na tabáku uspořádá odborný kurz - Sestry pomáhají přestat kouřit

14.11.2019
Sestry pomáhají přestat kouřit. Odborný kurz s tímto názvem chystá na 4. prosince 2019 Společnost pro léčbu závislosti na tabáku v prostorách Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, a to ve spolupráci s místním Centrem pro závislé na tabáku. Určen je zejména pro zdravotní sestry, lékárníky, psychology a adiktology, tedy specialisty, kteří se zabývají závislostmi.

Odsávačky, analyzátor a šoker - mléčná kuchyně zlínské nemocnice má k dispozici nové přístroje

13.11.2019
Profesionální odsávačky mateřského mléka, analyzátor a šoker - takzvaná „mléčná kuchyně“ při Novorozeneckém oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně získala další špičkové vybavení. Kvalita péče poskytované nově narozeným dětem v největší porodnici Zlínského kraje se tak opět zvyšuje. Vybavení za více než 1,4 milionu korun pořídilo zdravotnické zařízení díky spolufinancování z fondů Evropské unie.

Charitativní NEO CUP pomohl předčasně narozeným dětem částkou téměř 560 tisíc korun

11.11.2019
Úžasná atmosféra, sportovní výkony, zábava pro celé rodiny, a hlavně velká pomoc těm nejmenším. Takový byl pátý ročník charitativní akce NEO CUP, který se uskutečnil v sobotu ve sportovní hale v Otrokovicích. Pro podporu předčasně narozených dětí v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně se mezi dárci vybralo 560 tisíc korun. Akce, kterou už tradičně uspřádal Moraviaman team Otrokovice, z.s., se účastnila více než tisícovka dospělých a dětí.

Dobrý skutek. Lidé mohou obdarovat pacienty, kteří stráví Vánoce na lůžku ve zlínské nemocnici

7.11.2019
Také letos může kdokoliv udělat dobrý skutek. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně spustila další ročník dobrovolnické akce, jejímž prostřednictvím mohou lidé zpříjemnit vánoční svátky pacientům, kteří budou zůstávat na nemocničním lůžku i během vánočních svátků.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn