Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Aktuality

Nový hlubokomrazicí box pro skladování vakcíny proti covidu už slouží v lékárně zlínské nemocnice

8.1.2021
Od poloviny tohoto týdne jsou vakcíny proti covidu, které přicházejí do Zlínského kraje, uchovávány v novém hlubokomrazicím boxu přímo v hlavní lékárně Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Ta zařízení objednala už v závěru minulého roku, jakmile se objevily první informace o tom, že by mohlo být očkování zahájeno. Mrazicí box o objemu až 500 litrů zvládne udržovat ultrachladné prostředí a právě to je důležité pro bezpečné uchovávání vakcíny, teplota v něm může být dokonce až mínus 90 stupňů Celsia. Nemocnice do jeho pořízení investovala bezmála 340 tisíc korun, v budoucnu najde své využití na hematologicko-transfuzním oddělení nebo v některém z laboratorních provozů.

Zlínská nemocnice otevírá osmou covidovou stanici a začíná omezovat také ambulantní péči

6.1.2021
Počty covid pozitivních pacientů hospitalizovaných v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně se blíží stejným hodnotám, jaké byly na vrcholu podzimní vlny pandemie. Z necelých dvou set standardních covidových lůžek na sedmi stanicích je aktuálně volných 24, v intenzivní péči je situace ještě horší a volné zbývají pouze jednotky lůžek. Zlínská nemocnice už zítra otevře osmou covidovou stanici, další možnosti rozšíření kapacit bude vzhledem k nemocnému personálu hledat jen obtížně. Po odložení plánovaných operací tak některá oddělení začínají omezovat také ambulantní péči, lidé by měli do nemocnice směřovat pouze v akutních a nutných případech.

Očkování ve Zlínském kraji začalo, během dvou dnů dostane vakcínu bezmála dvanáct set zdravotníků

4.1.2021
První zdravotníci dnes ve Zlínském kraji dostali vakcínu proti covid-19. Nemocnice ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži zahájily očkování svých zaměstnanců a také personálu zdravotnické záchranné služby. Během dvou dnů by tak první dávku očkovací látky mělo dostat bezmála dvanáct set zdravotníků. Očkování bude pokračovat i v dalších týdnech a měsících, vedle zdravotníků dostanou vakcínu mezi prvními i policisté, hasiči a další příslušníci složek integrovaného záchranného systému, lidé zaměstnaní v sociální péči nebo ve školství a také lidé z rizikových skupin, jako jsou senioři nebo pacienti s chronickými onemocněními. 

Ve zlínské porodnici čekali na prvního letošního novorozence až do odpoledne, je jím Jakub

1.1.2021
Prvním dítětem roku 2021 narozeným v nemocnicích Zlínského kraje je děvčátko Ela. Přišla na svět 2 hodiny a 5 minut po silvestrovské půlnoci v porodnici Kroměřížské nemocnice. V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně na prvního letošního novorozence čekali až do odpoledních hodin. Chlapec Jakub přišel na svět v 16 hodin a 5 minut, při porodu vážil 3800 gramů a narodil se mamince Miroslavě a tatínkovi Jakubovi Knotkovým z Otrokovic. V loňském roce provedli zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje celkem 5097 porodů, počet porodů tedy ve srovnání s rokem 2019 vzrostl o 47. Do statistik je ve zlínské nemocnici za rok 2020 zapsáno celkem 2160 porodů, tedy o 84 více než v přechozím roce. 
 

Opilých bylo méně, poranění pyrotechnikou jediné, Silvestr byl podle zdravotníků klidnější

1.1.2021
Zranění po pádu z koně, pokousané rty od psa či drobné popáleniny od pyrotechniky museli během silvestrovské noci ošetřit zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Od půlnoci do šesté hodiny ranní pečovali asi o dvě desítky pacientů, o rok dříve ošetřili asi pět desítek lidí. Průběh letošních oslav příchodu nového roku tak zdravotníci hodnotí jako klidnější oproti rokům předešlým.

Do Zlína dorazila první dodávka vakcín proti covidu, nemocnice začnou očkovat své zdravotníky

30.12.2020
Do Zlína byla doručena první dodávka vakcíny proti covid-19. Převzali ji zaměstnanci lékárny Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Všech 975 dávek vakcíny ve 195 ampulích bylo uskladněno v mrazicím zařízení hematologicko-transfuzního oddělení zlínské nemocnice, odkud bude v pondělí 4. ledna 2021 vakcína distribuována do dalších čtyř nemocnic ve Zlínském kraji a všechny nemocnice začnou ještě tentýž den s očkováním svých zdravotníků. 

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn